Żyrandol do salonu – jaki model wybrać?

Żyrandol do salonu

Salon to najbardziej reprezentatywne pomieszczenie w całym domu. Gospodarze powinni zwrócić szczególną uwagę na jego wystrój, jak również dekoracje. Duże znaczenie w aranżacji ma oświetlenie, pełniące funkcję ozdobną, jak i użytkową. Producenci lamp oferują mnóstwo propozycji – od majestatycznych abażurów w złocie, aż do minimalistycznych plafonów. W tym artykule skupimy się na klasycznych żyrandolach, co wielu osobom może pomóc w podjęciu decyzji odnośnie preferowanego oświetlenia.

Żyrandol do salonu – czy to dobry pomysł?

Każde pomieszczenie znajdujące się w mieszkaniu ma inne, unikalne zastosowanie, które wymaga podkreślenia odpowiednimi dodatkami. Lampka, która wyglądałaby stylowo w sypialni, w łazience kompletnie nie spełni swojej funkcji. Podobnie jest z innymi elementami wyposażenia, dlatego należy dobierać je nie tylko z myślą o tym, by komponowały się z otoczeniem, ale również, by pasowały do przeznaczonego im pokoju. Ponieważ salon to miejsce, w którym zazwyczaj spędza się dużo czasu, oświetlenie powinno być uniwersalne – o odpowiednim natężeniu światła, a przy tym nieoślepiające. Właśnie dlatego świetnym pomysłem będzie zakup żyrandola do salonu. Dobrze dobrane oświetlenie ożywi przestrzeń i nada jej charakteru, dzięki czemu goście odwiedzający dom będą zachwyceni.

Żyrandol do salonu – co oferują producenci?

Na rynku jest mnóstwo propozycji lamp, żyrandoli, plafonów i kinkietów, które możliwe są do wykorzystania w salonie. W związku z tym niektórzy mogą czuć się przytłoczeni taką mnogością rozwiązań. Na szczęście podział podstawowych modeli pozwala na umiejętną selekcję i porównanie najpopularniejszych opcji. Zazwyczaj żyrandole dzieli się ze względu na sposób wykonania i styl. Dzięki temu zdecydowanie prościej dopasować lampę do potrzeb.
Jeśli chodzi o rodzaje żyrandoli, wyróżniamy klasyczne i nowoczesne. Czym charakteryzuje się każdy z nich?

Klasyczny żyrandol do salonu

Klasyczny żyrandol do salonu to opcja dla osób, które cenią sobie elegancję, a zarazem estetyczne wnętrza. W sklepach najczęściej można spotkać modele kute z metalu, w wersji z abażurem lub bez. Tego typu żyrandole charakteryzują się mnogością barw i majestatycznym designem. Doskonale sprawdzają się we wnętrzach w stylu glamour, jak również świetnie ozdabiają na pozór banalne i proste pomieszczenia.

Żyrandol do salonu w stylu nowoczesnym

Alternatywą dla dostojnych, nadających podniosłego charakteru klasycznych żyrandoli, są modele nowoczesne. Z uwagi na to, że w trendach króluje ostatnio minimalizm, spora część z nich będzie wyglądać na pozór nieciekawie. Jednak nic bardziej mylnego! Geometryczny, ciemny żyrandol do salonu o mocnych krawędziach będzie roztaczał światło w funkcjonalny sposób, a do tego ozdobi pomieszczenie i doda mu animuszu.

Żyrandol do salonu – co warto wiedzieć przed zakupem?

Chociaż dobór odpowiedniego stylu oświetlenia ma istotne znaczenie, warto jeszcze wspomnieć o kilku ważnych rzeczach, bez których trudno podjąć trafioną decyzję. Przede wszystkim wybierając żyrandol do salonu należy zwrócić uwagę na to, ile źródeł światła ma on posiadać. Wszystko zależy tak naprawdę od metrażu – duże pomieszczenie wymaga więcej światła niż małe. Również materiał, z jakiego wykonany jest żyrandol gra dużą rolę w harmonii, jaką powinno posiadać wnętrze. Na stronie https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/853-zyrandole-do-salonu-jadalni można sprawdzić, co obecnie oferują producenci. Pozwoli to zwizualizować sobie efekt końcowy i stworzyć nietuzinkowe wnętrze, w którym panuje harmonia.