Fotowoltaika naziemna Brewa.pl – stwórz własną strefę energetyczną!

panele fotowoltaiczne

Fotowoltaiczne panele gruntowe są najpopularniejszą opcją spośród wszystkich prezentowanych metod montażu modułów przewodzących energię słoneczną. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy nie tylko w pełni korzystać z tego, co daje nam energia płynąca prosto ze słońca, ale również w pełni korzystamy z najlepszego ustawienia oraz umiejscowienia poszczególnych części układu względem intensywności działających promieni słonecznych. Instalacje fotowoltaiczne montowane na dachu, mimo wszystko nastręczają o wiele więcej wyzwań, choćby pod kątem pielęgnacji. Więcej na: www.brewa.pl

Fotowoltaika gruntowa, a dachowa – różnice

Nie każdy Właściciel paneli fotowoltaicznych umiejscowionych na wysokości jest predysponowany do tego, by wchodzić na dach i czynności konserwatorskie wykonywać w pełni samodzielnie. W wielu przypadkach jest to przedsięwzięcie wysoce ryzykowne. Stosując fotowoltaikę dachową, jesteśmy więc zmuszeni od czasu do czasu zamówić usługę czyszczenia w prywatnej firmie, co zawsze wiąże się z dodatkowymi kosztami. Panele słoneczne zamontowane na gruncie każdy może wyczyścić samodzielnie. Nie ma tutaj żadnego zagrożenia nieszczęśliwym wypadkiem, po prostu zero ryzyka. Do tego za usługę czyszczenia lub wymiany poszczególnych elementów nie musimy płacić ani grosza.

Panele fotowoltaiczne gruntowe Brewa.pl – cena

Porównując jeszcze oba rozwiązania, można zauważyć, że za fotowoltaikę gruntową zapłacimy trochę więcej, aniżeli za jej dachowy odpowiednik. Dlaczego tak się dzieje? Wpływ na taką sytuację ma m. in. stosowanie rzadkich i odpowiednio dobranych zestawień podporowych dla paneli naziemnych. Moduły przeznaczone na dach montuje się bezpośrednio do powierzchni, tak więc widzimy już w pełni tę subtelną różnicę.

Druga sprawa to dystans dzielący miejsce zamontowania paneli od domu, w którym przebywamy na co dzień, korzystając ze zgromadzonych zasobów energetycznych przez cały rok kalendarzowy. To wszystko wiąże się z drogą okablowania przez grunt. Im jest ona dłuższa – tym większe koszty montażu dochodzą.

panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne – sposoby ochrony

W większości przypadków tworzenia naziemnej strefy energetycznej z wykorzystaniem paneli Brewa.pl konieczne jest stworzenie ogrodzeń pełniących funkcję zabezpieczającą całość projektu. Każdy Właściciel gospodarstwa domowego powinien zastanowić się nad taką formą ochrony, jeśli na domowym obszarze beztroską codzienność wiodą dzieci, a do tego w najbliższym otoczeniu hoduje się zwierzęta. Polacy najczęściej decydują się na panele gruntowe, które zajmują powierzchnię sięgającą około 30 metrów kwadratowych. Odpowiednio rozmieszczone moduły podtrzymują minimum dwa stelaże. Mówimy tutaj o instalacjach, których moc nierzadko przekracza już wartość 4 kWP. Montując panele naziemne w taki sposób, trzeba bacznie zwrócić uwagę na to, by nie zachodziły na siebie.