Zadbaj o swój wygląd z mezoterapią igłową!

mezoterapia iglowa

Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów prowadzonych w gabinetach medycyny estetycznej. Zobacz, na czym dokładnie on polega i jakie są główne wskazania do jego wykonania!

Mezoterapia igłowa – co to za zabieg?

Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na wstrzykiwaniu koktajlu witamin, minerałów i innych składników odżywczych w środkową warstwę skóry (mezodermę) za pomocą cienkiej igły.

Procedura jest zwykle stosowana w celu poprawy wyglądu skóry, na przykład do usunięcia różnych zmian, takich jak drobne linie, zmarszczki, cellulit. Pomaga ona również na wypadanie włosów. Można też stosować ją profilaktycznie, by zadbać o atrakcyjny wygląd skóry przez długie lata.

Konkretne składniki koktajlu użytego w zabiegu mogą się różnić w zależności od typu cery i indywidualnych potrzeb. Wykorzystuje się najczęściej substancje kwas hialuronowy, witamina C, minerały, aminokwasy i enzymy. Zastrzyki są zwykle podawane w serii zabiegów w odstępie kilku tygodni.

Czy mezoterapia igłowa jest bezpieczna?

Mezoterapia igłowa jest uważana za bezpieczną metodę, gdy jest wykonywana przez wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej, ale jak każda procedura wiąże się z pewnym ryzykiem.

Możliwe działania niepożądane to zaczerwienienie, obrzęk i zasinienie w miejscu wstrzyknięcia, a także infekcja. W rzadkich przypadkach może wystąpić reakcja alergiczna na składniki koktajlu.

Zabieg nie jest odpowiedni dla osób z nadwrażliwością na składniki koktajlu, chorobami skóry, ciążą, skłonnością do keloidów, problemami z krzepliwością krwi oraz chorobami nowotworowymi.

Dla kogo jest polecana mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest polecana osobom, które chcą poprawić wygląd swojej skóry i zniwelować różne problemy skórne. Sprawdzi się ona w poniższych przypadkach:

  • Zmarszczki starzeniowe i mimiczne – składniki koktajli używanych do mezoterapii pomagają w zmniejszeniu widocznych oznak starzenia, pomagają w regeneracji skóry i redukcji zmarszczek.
  • Cienka skóra, bez elastyczności i jędrności – dzięki mezoterapii można nadać jej zdrowy i atrakcyjny wygląd.
  • Przebarwienia – stosowane są wtedy substancje takie jak kwas kojowy czy witamina C, które pomagają rozjaśnić przebarwienia skóry.
  • Cellulit – stosowane są specjalne substancje rozpuszczające tłuszcz i poprawiające mikrokrążenie, aby zmniejszyć widoczność cellulitu.
  • Utrata włosów – substancje używane w trakcie mezoterapii także pomagają w regeneracji włosów oraz ich wzmocnieniu.

Skorzystaj z profesjonalnego zabiegu – mezoterapia igłowa Gdynia – umów się na wizytę w renomowanym gabinecie medycyny estetycznej!