W jaki sposób wywieźć gruz? Sprawdź te metody!

wywoz gruzu

Pozbycie się gruzu może być wymagające. W jaki sposób można pozbyć się takiego odpadu? Do dyspozycji jest parę metod, dlatego warto poznać je bliżej!

Kontener na gruz

Najprostszym sposobem, aby pozbyć się zalegającego w budynku czy na podwórku gruzu, jest wynajęcie kontenera w firmie komunalnej. Na czym polega taka usługa?

Wynajem kontenera na gruz polega na dostarczeniu pustego kontenera przeznaczonego na gruz bezpośrednio do klienta, a następnie na jego zapełnieniu przez niego. Należy zatem samodzielnie zapełnić kontener gruzem, co można również robić w trakcie prowadzonych prac jak remont czy wyburzenie.

Po upłynięciu określonego czasu w umowie lub po zapełnieniu kontenera jest on odbierany przez firmę komunalną. Ona odpowiada następnie za jego odpowiednie zutylizowanie zgodnie z przepisami.

Najlepiej wynająć kontener na gruz od sprawdzonej firmy, która przywiezie kontener i odbierze go po tym, jak zostanie wypełniony gruzem. Adresy firm oraz opinie na ich temat można znaleźć w internecie.

Usługa wywozu gruzu

Możesz również zatrudnić firmę, która specjalizuje się w wywozie gruzu. Pracownicy tej firmy przyjadą na miejsce, załadują gruz do samochodu i zabiorą go do miejsca składowania i utylizacji.

Taka usługa jest rekomendowana wtedy, gdy z różnych powodów nie możemy samodzielnie przekazać gruzu lub wynająć kontenera i załadować go we własnym zakresie. Sprawdza się wtedy, gdy ważny jest szybki czas odbioru, gdy gruzu jest dużo, nie mamy możliwości fizycznych, by go załadować.

Gdy chcesz zamówić usługę jak wywóz gruzu Chorzów – https://gruzman.pl/wywoz-gruzu-chorzow to miasto, w którym działają firmy posiadające duże doświadczenie w prowadzeniu takich usług. Skontaktuj się i zamów usługę wywozu gruzu, by pozbyć się go łatwo i szybko!

Samodzielna wywózka gruzu

Jeśli masz odpowiedni pojazd, możesz samodzielnie wywieźć gruz do wyznaczonego miejsca składowania. Gruz przyjmują punkty PSZOK, czyli punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, które działają w każdej gminie.

Aby przekazać gruz do takiego punktu, konieczne jest jego samodzielne dowiezienie do miejsca. Ważne jest zatem posiadanie odpowiedniego pojazdu, jak wspomnieliśmy wcześniej, a także jego samodzielne załadowanie oraz rozładowanie na miejscu. To najtańsza opcja, natomiast jest ona najbardziej czasochłonna i kłopotliwa.

Upewnij się, że masz opłacone bieżące rachunku za odpady, ponieważ w przeciwnym przypadku oddanie gruzu do punktu nie będzie możliwe. Warunkiem jest bowiem posiadanie opłaconego rachunku.

Warto też wskazać, że niektóre punkty stosują ograniczenie w ilości przekazanego odpadu za jednym razem. Wobec tego nie jest to zawsze najlepsza opcja, gdy do przekazania jest sporo gruzu.