Uszczelnienie balkonu bez zrywania płytek – jak je wykonać?

budowa

Balkon przecieka? W takim przypadku warto jak najszybciej przeprowadzić prace polegające na jego uszczelnieniu. Teraz jest to możliwe również bez konieczności zrywania wszystkich płytek ułożonych na balkonie!

Kiedy konieczne jest uszczelnienie balkonu?

Prace polegające na uszczelnianiu balkonu powinny być prowadzone przy jego wykonaniu. Obecnie są one wykonywane powszechnie, niemniej jednak w przeszłości często nie stosowano odpowiednich materiałów hydroizolacyjnych. Stąd też w wielu starszych domach pojawia się problem przeciekania balkonów.

Przeciekający balkon jest przyczyną poważnych problemów, między innymi:

  • Uszkodzenie tynków,
  • Uszkodzenie warstwy docieplenia budynku,
  • Pojawienie się pleśni i grzybów na ścianach w budynku,
  • Obniżenie komfortu cieplnego w budynku,
  • Wysoki koszt naprawy przy braku szybkiej reakcji.

Gdy zatem zauważane są objawy nieszczelności balkonu, na przykład zawilgocenie ścian, pojawienie się brudnych zacieków, warto jak najprędzej wykonać prace hydroizolacyjne.

Jak uszczelnić balkon?

Obecnie stosowane są różne metody, za pomocą których można wykonać uszczelnienie balkonu – https://durodach.pl/wskazowki/uszczelnianie-tarasu-i-balkonu-hydroizolacja-zywica-poliuretanowa-na-balkon-taras/ Wśród nich dostępne są również metody pozwalające na przeprowadzenie prac hydroizolacyjnych bez konieczności zrywania obecnego podłoża.

Aby wykonać prace na istniejącym już balkonie i nie zrywać płytek, warto zdecydować się na zastosowanie żywic – membran, które pozwalają na skuteczne zabezpieczenie podłoża przed wpływem wilgoci.

Zastosowanie specjalnych żywic pozwala na pokrycie powierzchni balkonu, także wyłożonego płytkami ceramicznymi, nieprzepuszczalną oraz elastyczną warstwą z tworzywa. Jest ona wolna od łączeń, a także wysoce odporna na czynniki pogodowe, co powoduje, że może ona skutecznie chronić przed wilgocią.

Jak przebiega hydroizolacja balkonu żywicą?

Obecnie uszczelnienie balkonu staje się coraz popularniejsze, dlatego w sprzedaży można znaleźć wszystko, co potrzebne do wykonania tego typu prac.

Prace polegające na hydroizolacji balkonów za pomocą żywic można wykonać samodzielnie. Wszystkie potrzebne produkty można zakupić w sklepach z materiałami budowlanymi i wykończeniowymi lub od producentów. Można także zdecydować się na zlecenie prac w firmie, która specjalizuje się w uszczelnianiu. Wówczas może ona zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę w ramach wykonania hydroizolacji.

Gdy zatem celem jest uszczelnienie balkonu, który już istnieje, bez konieczności zrywania z niego płytek ceramicznych, warto pomyśleć o skorzystaniu ze specjalnych membran. Za ich pomocą można skutecznie i łatwo uszczelnić balkon i nadać mu atrakcyjny wygląd.