Piękne ławki ogrodowe – sprawdź te modele!

meble ogrodowe

Ławka jest jednym z najczęściej kupowanych mebli ogrodowych. Sprawdź piękne ławki do ogrodu, które sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach!

Ławki ogrodowe drewniane – piękne i wygodne

Gdy szukasz ławki, która sprawdzi się w klasycznym, romantycznym albo rustykalnym ogrodzie, doskonałym zakupem będzie ławka wykonane z litego drewna.

Drewniane ławki ogrodowe zachwycają swoim naturalnym wyglądem, są jednocześnie bardzo wygodne i będą wspaniałą dekoracją przestrzeni. Ich minusem jest jednak niska odporność na czynniki pogodowe, dlatego z czasem będą one wymagały impregnacji i ponownego malowania.

Producenci oferują obecnie różnorodne piękne ławki ogrodowe Haste Garden z drewna, między innymi ławki ze zdobionymi oparciami i podłokietnikami, które przyciągają wzrok swoimi misternymi detalami. Można kupić je w wielu barwach, między innymi naturalnym wybarwieniu drewna i w kolorze białym.

Kute ławki ogrodowe – wybór na lata

Gdy szukasz ławki ogrodowej, która będzie wyróżniała się wysoką trwałością, postaw na piękne ławki ogrodowe wykonane z kutych elementów metalowych.

Tego typu siedziska wspaniale wyglądają w tradycyjnych ogrodach, ale również można dopasować je do nowoczesnych przestrzeni, wybierając te o prostszym, minimalistycznym wyglądzie.

Kute nogi oraz elementy oparcia mogą być także uzupełnione o deski drewniane, aby dzięki temu korzystanie z ławki było jeszcze wygodniejsze.

Alternatywą dla ławek kutych są te w całości wykonane z metalu, które przyciągają uwagę swoim eleganckim wyglądem.

Łatwi ogrodowe z tworzywa – tanie i niewymagające

Ciekawą opcją przeznaczoną dla osób, które szukają ławek na lata, będą te wykonane z tworzywa sztucznego, na przykład plastiku albo technorattanu. Takie ławki nie będą wymagały od użytkownika konserwacji, a jedynie od czasu do czasu można umyć je wodą z węża ogrodowego.

Plastikowe ławki ogrodowe mogą również wyglądać efektownie. Do dyspozycji jest wiele ciekawych modeli, które mogą wpisać się w różnorodne przestrzenie.

Kamienne ławki ogrodowe – wybór na lata

Gdy natomiast interesują Cię niebanalne, a przy tym piękne ławki ogrodowe, warto także zwrócić uwagę na ławki kamienne. Tego typu konstrukcje najczęściej wykonuje się na indywidualne zamówienie albo można też przygotować je we własnym zakresie.

Kamienna ławka ogrodowa będzie wyglądała bardzo efektownie w ogrodach w stylu śródziemnomorskim czy rustykalnym. Nie wymaga konserwacji i może służyć bez problemów na wiele lat. Minusem tego typu ławek jest jednak ich ograniczona mobilność.