Sprawdź, jak pracuje biuro rachunkowe, zanim je wybierzesz!

Godziny pracy, dostępność w nagłych wypadkach i możliwość kontaktu różnymi sposobami. To, w jaki sposób pracuje biuro rachunkowe, powinno odpowiadać na nasze wymagania. Nie chodzi bowiem o to, by w dowolnej godzinie i dowolnym dniu zasypywać pracowników niezliczoną liczbą pytań. Wielokrotnie jednak nagle pojawiają się kwestie, które wymagają fachowej porady. Sposób pracy biura rachunkowego będzie miał zatem znaczenie. Przyjrzyjmy się tej kwestii!

Godziny pracy

Poszukując biura rachunkowego warto zwrócić uwagę na konkretne godziny pracy. Przeważnie biura działają w standardowych godzinach, ale nie możemy wykluczyć sytuacji, w której będziemy potrzebowali skontaktować się późnym popołudniem, wieczorem, a nawet w weekend. Jednorazowe sytuacje zdarzają się każdemu, dlatego pracownik, który zajmuje się naszą księgowością, jeśli jest w stanie zaoferować doraźną pomoc w niestandardowych godzinach, będzie na wagę złota.

To nie jest konieczność ani też standard pracy biur rachunkowych, jednak elastyczne podejście daje znacznie lepsze efekty. Im więcej możliwości pod względem dopasowania czasu pracy do naszych potrzeb, tym lepiej!

Czy na rynku znajdziemy biura rachunkowe, które w tak indywidualny sposób działają? Z powodzeniem! Wystarczy przejrzeć kilka lub kilkanaście dostępnych ofert, na przykład na stronie https://uslugiksiegowe.pl/, porównać je i dopytać o szczegóły.

Ilu pracowników będzie mnie obsługiwać?

Zadajmy sobie, a właściwie biurze rachunkowemu, dokładnie tak brzmiące pytanie. Jeśli od samego początku tylko jedna osoba zajmuje się naszymi sprawami, prowadzi księgowość, rozliczenia, przypomina o terminach, jest w stanie podpowiedzieć najlepsze rozwiązania, możemy spać spokojnie. Gdy jednak pracownicy rotują, co chwila zmienia się ktoś do obsługi, to dość szybko wychodzi na jaw, że każdy działa wedle własnego pomysłu. Współpraca może stać się trudna i czasochłonna, a przecież nie o to chodzi w delegowaniu zadań związanych z księgowością.

Oczywiście w cenie jest zespół, który się wspiera. Taki, gdzie w razie nieobecności jednej osoby, inna jest w stanie doraźnie przejąć zastępstwo i zająć się realizacjami, które nie mogą czekać. To jednak nie powinno być regułą, bo wpływa na malejące zaufanie i nierzadko dezorganizację pracy.

Formy kontaktu

Internet pozwala nam dziś kontaktować się z każdym, z dowolnego miejsca na świecie i o wybranej porze. Z biurem rachunkowym powinniśmy móc kontaktować się nie tylko decydując się na wizytę w biurze. Gdy jest możliwość załatwienia niektórych spraw przez pocztę elektroniczną, komunikator, telefon, znacznie szybciej, łatwiej i wygodniej realizowane są bieżące zadania, ale i te pojawiające się nagle.

W tym kontakcie liczy się również sposób przekazywania ważnych wiadomości, informowania na przykład o terminach opłat. Ponownie – im bardziej elastyczne podejście, tym lepiej!

Każda firma pracuje w określonych godzinach. Nie tylko my jako przedsiębiorcy, ale i biura rachunkowe. Przyglądając się powyższym aspektom, uda się znaleźć zespół, z którym współpraca przyniesie oczekiwane korzyści.