Przeszczep włosów czy warto?

Włosy przeszczep

Łysienie jest problemem, który dotyczy dużej części społeczeństwa. Borykają się z nim głównie mężczyźni, nawet tacy przed 30 rokiem życia. Wielu z nich po zauważeniu problemu szuka najlepszego rozwiązania. W mało zaawansowanej fazie pomocne mogą okazać się preparaty tzw. wcierki z apteki lub leki przepisane przez lekarza. Duże ubytki w owłosieniu pozwoli opanować jedynie przeszczep włosów.

Transplantacja włosów u mężczyzn

Pierwsze informacje o udanym przeszczepie włosów pochodzą z 1822 roku i dotyczą zabiegu wykonanego w Niemczech. Był to zabieg na zasadzie eksperymentu, któremu poddał się student medycyny. Jego innowacyjny pomysł sprawdził się i dzięki temu zaczęto stosować ten zabieg na szerszą skalę. Rozwój technologii, a także medycyny spowodował, że zabieg ten bardzo zmienił się z biegiem lat i stuleci. Kiedyś dokonywano go za pomocą bardzo inwazyjnej metody Strip, która powodowała obecność dużej blizny. Współcześnie metoda ta stosowana jest bardzo rzadko, a jej miejsce zajęła nowoczesna i bardzo bezpieczna metoda FUE. Przeszczep włosów wymaga precyzji i szeroko rozwiniętych umiejętności chirurgicznych.

Zalety przeszczepu włosów

Bez wątpienia zabieg ten to najlepszy sposób na odzyskanie utraconego owłosienia. Pod warunkiem profesjonalnego wykonania ryzyko ograniczone zostaje do minimum, a zabieg pozwala uzyskać trwały i naturalny efekt. Koszt zabiegu jest sporo wyższy niż np. zakup peruki. Należy jednak wziąć pod uwagę efekt, jaki zapewniają oba rozwiązania. Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na tak kosztowny zabieg, natomiast współczesny rynek usług oferuje nawet kredyty na ten cel. Przeszczep włosów okaże się idealnym rozwiązaniem dla osób, u których występuje zaawansowany stopień łysienia.

Oczekiwania po zabiegu

Pewne jest, że efekty przeszczepu nie będą widoczne od razu po jego dokonaniu. Lekarze wspominają, że najlepsze efekty widoczne są po około 6 miesiącach po przeszczepie. Jeśli pacjent wyobraża sobie, że zaraz po zabiegu wyjdzie z kliniki z bujną fryzurą, należy wyprowadzić go z błędu. Lekarz podczas wizyty powinien zapytać pacjenta o oczekiwania, jakie ma oraz zweryfikować czy w danym przypadku są one możliwe do realizacji. Poprawne ustalenie efektów i uprzedzenie pacjenta o możliwych komplikacjach to bardzo ważny element wizyty, który pomoże uniknąć niezadowolenia z wykonanej usługi.

Okres rekonwalescencji

Zabieg przeszczepu włosów metodą FUE jest mało inwazyjny, ponieważ przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Wiadome jest natomiast, że jak każdy inny zabieg wiąże się z niewielką rekonwalescencją po jego dokonaniu. Po zabiegu pacjent może wrócić samodzielnie do domu. Ważne, aby zabrał ze sobą delikatne okrycie głowy, które ochroni skórę po zabiegu przed czynnikami zewnętrznymi. Przez 2 tygodnie konieczne będzie codzienne przemywanie skóry głowy specjalnym preparatem. Przez jakiś czas należy unikać dużego wysiłku fizycznego i wysokich temperatur. Jak widać pacjent nie musi specjalnie uważać na siebie po wykonaniu zabiegu i szybko może powrócić do codziennych obowiązków.

Opinie na temat przeszczepu włosów

Podczas podejmowania decyzji dotyczącej przeszczepu pomocne mogą być opinie innych pacjentów, którzy dokonali tego typu zabiegu. Pod hasłem „przeszczep włosów opinie” wyszukać możemy fora internetowe, a na nich wypowiedzi osób z tym samym problemem. Z pewnością pojawią się tam informacje na temat polecanych lekarzy lub klinik w Polsce. Opinie na temat usług lekarza odnaleźć można także na stronach internetowych, które pozwalają umówić się na wizytę lub bezpośrednio na stronie internetowej kliniki.