Jak udekorować dzień urodzin ?

Eventowe balony

Zbliża się dzień Twoich urodzin i nie wiesz jaką dekoracją możesz zaskoczyć swoich gości? Masz ograniczony budżet i nie możesz go naruszyć? Chcesz, aby Twoi gości byli zachwyceni wystrojem salonu lub lokalu ? Postaram się doradzić i rozwiać kilka wątpliwości odnośnie dekoracji urodzinowych.

Może papierowa girlanda?

Zaczynam od papierowej girlandy, ponieważ jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie i świetna alternatywa dla balonów w kształcie liter, o których napiszę nieco niżej. Girlandę taką możemy kupić lub wykonać samemu. Jeśli zdecydujemy się na kupno to do wyboru mamy takie dekoracje z napisami „Happy birthday” lub „sto lat”. Jeśli marzy nam się girlanda, np. z naszym imieniem, wystarczy zakupić ładny karton, wziąć do rąk nożyczki i sprawdzić swoje zdolności manualne. Zapewniam, że widziałem w swoim życiu piękne girlandy wykonane właśnie tym sposobem.

Balony cyferki z helem lub na powietrze.

Balony w kształcie cyferek są bardzo popularną ozdobą. Jeśli chcesz napełnić je samemu, to oczywiście możesz zakupić balony w sklepie internetowym. Przyjdą do ciebie balony, które możesz napompować powietrzem i przymocować np. taśmą dwustronną do ściany albo helem. Tu odradzam korzystanie z butli jednorazowych, jest to bardzo droga zabawa i taniej wyjdzie udać się do firmy zajmującej się pompowaniem balonów helem. I tu wchodzimy w pytanie, co się bardziej opłaca? Zamówić balony i szukać helu? A może zakupić baloniki w sklepie stacjonarnym z balonami? Uważam, że lepiej udać się do lokalnego sprzedawcy. Ale po kolei. Jak go znaleźć? W dzisiejszych czasach nie stanowi to problemu. Wystarczy otworzyć stronę wyszukiwarki i jeśli mieszkasz np. w Warszawie, wpisz BALONY CYFRY WARSZAWA. Po ułamku sekundy masz rezultaty i przynajmniej kilka firm do wyboru. Co więcej, jeśli mieszkasz np. na Warszawskich Bielanach, to na mapach zobaczysz najbliższe firmy posiadające w swojej ofercie ogromne balony foliowe w kształcie cyferek. Dodatkowym plusem takich zakupów jest fakt, że jeśli balonik pęknie przy pompowaniu go helem, to sprzedawca zapewne jest przygotowany i wymieni taki felerny produkt na inny.

Balony w kształcie liter.

Tu zasada kupowania jest identyczna z tą opisana powyżej przy balonowych cyfrach. Co do zastosowania to możemy ułożyć literki w dowolne słowa, a nawet zdania. Możemy zamocować je np. na żyłce i podwiesić na ścianie lub przykleić na tzw. dwu stronkę. Należy pamiętać, że jeśli chcemy, aby balonowe litery unosiły się w powietrzu, należy napompować je helem i odpowiednio przymocować do ciężarków, aby stanowiły ładną dekorację.

Balony gumowe pod sufit czy jako bukiety?

Moim zdaniem najlepszym wyjściem jest połączenie tych dwóch opcji, jeśli jest taka możliwość? Proponuję większą część, np. 3/4 wypuścić pod sufit a z pozostałych baloników zrobić kilka drzewek na ciężarkach. Będą stanowiły wspaniałe tło do zdjęć, a dzięki temu, że są mobilne, z łatwością przeniesiemy je w wybrane miejsce po zakończeniu sesji fotograficznej. Na rynku dostępne są także balony gumowe z gotowymi nadrukami z okazji urodzin. Są one nieco droższe, więc warto rozważyć pomieszanie ich ze zwykłymi balonikami i dodanie do kompozycji. Ale to już indywidualny gust i decyzja.

Balony foliowe idealne jako dodatek do balonowych kompozycji.

Balony foliowe należą do dość drogich, dlatego należy dodawać je w mniejszych ilościach. Np. posiadając bukiet kolorowych baloników gumowych, (koszt takiego bukietu z 10 balonami dzisiaj około 40 zł) warto na samej górze zamontować jeden balon foliowy w kształcie np. babeczki i napisem Happy BDay. Koszt takiego balona to od 25 zł do 45 zł a mocno wzbogaci naszą kompozycję.

Pozostałe akcesoria, o których nie możesz zapomnieć.

Na koniec tylko kilka przypominajek. Przydatne mogą okazać się świeczki, balony na tort, konfetti w tubach, ceraty i zastawa papierowe (polecam papierową ze względów ekologicznych) Mam nadzieję, że dzięki tym dekoracjom Twoje urodziny będą wyjątkowe i zostaną zapamiętane przez Twoich znajomych na długie lata. A ja życzę Ci „Wszystkiego najlepszego”