Agencja pracy – czym się kierować wybierając ją?

poszukiwanie pracy

Agencja pracy kojarzy się głównie z poszukiwaniem pracy za granicą. Jednak wiele firm świadczy również usługi poszukiwania pracowników do pracy tymczasowej. Jak znaleźć dobrą agencję pracy? Na co najlepiej zwracać uwagę przy wyborze?

Na czym polega pracy agencji pracy?

Agencja pracy przede wszystkim zajmuje się oddelegowywaniem pracowników do wykonywania pracy na rzecz innego podmiotu. Agencja dopełnia także, wszelkie formalności i zajmuje się uzyskiwaniem potrzebnych dokumentów, niezbędnych do legalizacji pracy cudzoziemców. Z usług agencji może skorzystać pracownik, który poszukuje pracy oraz firma, która w danym momencie poszukuje pracownika, ale nie ma czasu na przeprowadzanie rekrutacji. Skorzystanie z agencji pracy jest ułatwieniem dla przedsiębiorcy. Nie musi on prowadzić rozwów kwalifikacyjnych, gdyż robią to za niego doświadczeni rekruterzy.

Cechy dobrej agencji pracy

Wybierając agencję pracy najlepiej kierować się jej doświadczeniem i zakresem działalności. Można wyróżnić szereg cech, którymi powinna odznaczać się dobra agencja, świadcząca usługi outsourcingowe w Częstochowie czy innym mieście. Jednym z aspektów przemawiającym na korzyść danej agencji jest jej wielkość. Posiadanie oddziałów w innych miastach, ułatwia pozyskanie pracowników i przeprowadzenie rekrutacji.

Wybierając agencję, warto zwrócić uwagę na jej poziom zaangażowania we współpracę. Podejmując współpracę należy oczekiwać łatwej, przyjaznej komunikacji, a także szybkiego reagowania na problemy. Dobrze, jeśli agencja jest elastyczna i podchodzi holistycznie do problemów pojawiających się w firmie. Dobra agencja powinna być gotowani do wdrażania koniecznych zmian kadrowych w projekcie klienta.

Szukając agencji, warto zwrócić uwagę na bazę kandydatów. Dobrze, jeśli firma posiada swoją, bogata bazę. To znacznie ułatwi i przyspieszy proces rekrutacyjny. Warto sprawdzić, pracowników jakich branż oferuje agencja pracy. Z agencji pracy tymczasowej mogą korzystać nie tylko firmy produkcyjne, lecz również przedsiębiorstwa działające w branżach specjalistycznych.