Energooszczędne grzejniki Klima do łazienki – poznaj 10 powodów, dla których warto je kupić

Czy grzejniki elektryczne mogą stanowić alternatywę dla innych sposobów ogrzewania? Choć wielu osobom kojarzą się z opcją niekorzystną pod względem ekonomicznym, dostępne współcześnie na rynku rozwiązania z powodzeniem mogą konkurować z tymi, które stosowaliśmy dotychczas. Energooszczędne grzejniki elektryczne Klima – bo o nich tu mowa – mają wiele atutów. Pozwalają na zdecydowane obniżenie rachunków za energię elektryczną, szybko ogrzewają wnętrza mieszkań i utrzymują temperaturę na stałym poziomie.

Zalety grzejników elektrycznych Klima trudno przecenić. Zastosowanie innowacyjnej technologii dało tu zupełnie nową jakość. Kluczem do sukcesu okazało się połączenie dwóch niezależnych systemów grzewczych w jednym urządzeniu. Takie hybrydowe grzejniki elektryczne doskonale sprawdzają się w wielu wnętrzach. Obecnie stosowane są nie tylko w prywatnych domach, biurach i innych wnętrzach użytkowych, ale również – co może zaskakiwać – do ogrzewania zamku w Malborku. Co przekonuje użytkowników do ich wyboru pośród innych systemów grzewczych?

1. Energooszczędne rozwiązanie

Grzejniki elektryczne Klima to urządzenia hybrydowe. Ich budowa obejmuje dwa niezależne systemy grzewcze, co wpływa korzystnie na ich efektywność i pozwala ograniczyć zużycie energii. Porównując inne grzejniki elektryczne, urządzenia Klima są obecnie jednymi z najoszczędniejszych dostępnych na rynku sposobów ogrzewania mieszkań, wykorzystujących energię elektryczną.

Grzejniki hybrydowe Klima wykorzystują ogrzewanie konwekcyjne oraz promieniowanie podczerwone. Element aluminiowy, czyli elektryczne ogrzewanie konwekcyjne umożliwia szybkie nagrzanie pomieszczenia do pożądanej temperatury. Kiedy to nastąpi, zostaje wyłączone, a urządzenie pracuje ogrzewaniem na podczerwień. Jego zadanie polega na utrzymaniu we wnętrzu stałej temperatury przy jednoczesnym niskim zużyciu energii. Priorytetowo zostało tu potraktowane promieniowanie podczerwone, które pozwala na obniżenie kosztów ogrzewania.

2. Elegancki design

Grzejniki elektryczne Klima są nie tylko energooszczędne i wygodne w użytkowaniu, ale również eleganckie. Można się o tym przekonać, spoglądając na estetykę produktów dostępnych w sklepie Econovli.pl.  Stylistycznie doskonale wpisują się w trendy obowiązujące we współczesnych wnętrzach. Ich gładka powierzchnia oraz skromna szerokość decyduje o efektownym designie. Urządzenia grzewcze są zatem bardzo skuteczne i przyjemne pod względem wizualnym. Użytkownicy docenią ich praktyczne zastosowanie i efekt dekoracyjny, jaki można dzięki nim osiągnąć we wnętrzu.

3. Inteligentny termostat

Urządzeniem steruje precyzyjny, inteligentny termostat. Został wbudowany w grzejnik i zaprojektowany specjalnie na potrzeby tego urządzenia. Za pomocą termostatu regulowana jest praca obu systemów grzewczych. Elektroniczny termostat, analizując panujące we wnętrzu pomieszczenia warunki, samodzielnie wybiera, który system powinien działać w danej chwili. Priorytetem pozostaje praca podczerwienią. Urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, by ogrzewać pomieszczenie w sposób efektywny, pobierając przy tym jak najmniej mocy. Takie rozwiązanie ma zagwarantować komfort cieplny we wnętrzu, wygodę użytkowania urządzenia oraz niskie koszty ogrzewania energią elektryczną.

4. Wyświetlacz LCD

Grzejnik Klima został wyposażony w wyświetlacz LCD, który ułatwia sterowania urządzeniem. Dzięki niemu użytkownik ma dostęp do ważnych funkcji. Wiele z nich zostało zaprojektowanych w taki sposób, by oszczędzać energię i zapobiegać jej nadmiernemu marnowaniu. Sterowanie odbywa się za pomocą 5 przycisków.

5. Czujnik obecności

To kolejny atut urządzenia. Opticontrol jest funkcją grzejnika, która umożliwia automatyczne ustawienie temperatury, gdy wbudowany w niego czujnik ruchu wykryje w pomieszczeniu czyjąś obecność. To jedna z wielu energooszczędnych funkcji grzejnika Klima.

6. Miernik zużycia energii

Dzięki wbudowanemu w grzejnik miernikowi użytkownik ma możliwość sprawdzania stanu zużycia energii w ciągu ostatnich 24 godzin oraz ostatnich 7 dni. Otrzymane informacje pozwalają na stałą kontrolę sposobu pracy urządzenia i wydajności energooszczędnych systemów.

7. Czujnik otwartego okna

To kolejna ważna funkcja grzejnika, której zadaniem jest zapobieganie niepotrzebnym stratom energii. W przypadku wykrycia otwartego okna grzejnik Klima automatycznie przechodzi w tryb przeciwzamrożeniowy.

7. Programowanie grzejnika

Producent zadbał o to, by urządzenie spełniało oczekiwania różnych użytkowników. Dlatego grzejnik Klima został wyposażony w 3 różne programy tygodniowe. Jeden z nich może być edytowany i programowany w taki sposób, aby jak najlepiej dopasować pracę urządzenia do potrzeb konkretnych osób.

8. Zdalne sterowanie urządzeniem

Grzejnik posiada też funkcję REM, czyli zdalnego starowania urządzeniem poprzez zewnętrzną czasówkę albo wyłącznik GSM. To duże udogodnienie, które umożliwia włączenie grzejnika, nawet jeśli użytkownik znajduje się poza domem.

9. Montaż grzejnika

Urządzenie grzewcze jest bardzo proste w montażu i można go wykonać samodzielnie. W zestawie z grzejnikiem znajdują się umożliwiającego jego wykonanie kołki rozporowe, śruby oraz stelaż do montażu ściennego. Oprócz niech niezbędne będzie użycie wkrętarki lub wiertarki oraz śrubokręta.

10. Warto zapamiętać!

Hybrydowe grzejniki Klima mają wiele zalet, a dzięki energetycznym funkcjom z powodzeniem mogą konkurować z innymi systemami grzewczymi. Doskonale radzą sobie w różnych pomieszczeniach, od niedużych wnętrz mieszkalnych i biurowych, po większe pomieszczenia, a nawet zamkowe komnaty. Zostały zaprojektowane tak, by ograniczać zużycie energii i zapewnić komfort cieplny jak najniższym kosztem. Wyróżniają się też prostą, ale elegancką stylistyką, która doskonale komponuje się z wieloma wnętrzami. Liczne zalety grzejników przemawiają do coraz większej liczby użytkowników.