Dlaczego warto kupić mieszkanie na rynku pierwotnym?

jak kupić mieszkanie

Zakup mieszkania to skomplikowana operacja. Należy liczyć się z dość dużym wydatkiem. Trzeba zainwestować własny czas, aby znaleźć odpowiednie lokale mieszkaniowe. Dochodzą kwestie prawne, staranne zapoznanie się z umowami kupna-sprzedaży. Jednak myśl o własnych czterech kątach, zamieszkanie „na swoim” to marzenie każdego. Decydując się na kupno mieszkania, można korzystać z ofert z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Dlaczego warto kupić mieszkanie na rynku pierwotnym?

Pierwszy właściciel, zupełnie nowe mieszkanie

Decydując się na zakup mieszkania na rynku pierwotnym, będzie się pierwszym właścicielem. Otrzymuje się zupełnie nowy lokal mieszkalny, który można zaaranżować, wyposażyć w pełni według swoich potrzeb, wizji.

Nowoczesne architektura, nowoczesne rozwiązania

Nowo powstające mieszkania, budynki, osiedla, posiadają wszelkiego rodzaju udogodnienia. Decydując się na zamieszkanie w nowym bloku, uzyskuje się pewność, że wszystkie elementy są jak najbardziej nowoczesne. Mowa tutaj o kwestiach budowlanych, czyli wykorzystanie nowoczesnych technologii i materiałów. Liczne udogodnienia, nie tylko dla osób niepełnosprawnych, są projektowane i realizowane zgodnie ze współczesnymi trendami. Bardzo istotnym jest również fakt, że nowe budynki są zaprojektowane i wykonane w sposób funkcjonalny, co znacznie wpływa na wysoki standard życia.

Ogromne możliwości wyboru

Decydując się na kupno mieszkania na rynku pierwotnym, uzyskuje się dostęp do wielu interesujących ofert. Nowe mieszkania powstają na terenie całych miast, dlatego każdy kupujący ma alternatywę, czyli dopasowanie lokalizacji pod swoje potrzeby i możliwości finansowe. Równocześnie w wielkich miastach, ilość ofert na rynku pierwotnym znacznie przewyższą ilość ofert z rynku wtórnego.

Większe możliwości negocjacji cenowych

Zdecydowanie łatwiej negocjuje się cenę z deweloperem. Zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym można oczekiwać obniżenia ceny. Jednak jak pokazuje praktyka, to deweloperzy są bardziej elastyczni w tej materii. Co istotne, nawet kiedy nie można uzyskać rabatu na zakup mieszkania, istnieje możliwość wynegocjowania korzystnych warunków. Miejsce parkingowe w cenie mieszkania albo niższa cena na garaż.

Szukasz mieszkania w dogodnej lokalizacji? Być może zainteresuje Cię oferta od Baltic Korona? Odwiedź: https://baltickorona.pl/mieszkania-nad-morzem/