Jakie naczynia jednorazowe wybrać na imprezę przy grillu?

Impreza przy grillu to myśl, która od dłuższego czasu chodzi nam po głowie. Za oknem bowiem robi się coraz cieplej i wiosna aż kusi, żeby spędzić czas w ogrodzie lub na działce. Czego nie może zabraknąć podczas przygotowań do grilla? Naczyń jednorazowych. Z nimi sprzątanie po imprezie pójdzie sprawnie, a miło spędzony czas będzie można długo wspominać.

Plastikowe czy papierowe?

Do wyboru mamy plastikowe naczynia jednorazowe oraz te wykonane z papieru. Obydwie opcje sprawdzają się podczas imprez plenerowych. Mają wiele plusów, choć znajdujemy również kilka minusów. Ci z nas, którzy chcą przy okazji zadbać o środowisko, a ekologia jest im bliska, będą skłaniać się ku papierowym produktom. Czy jednak naczynia wykonane z papieru zawsze spełnią nasze oczekiwania?

Papier rozkłada się zdecydowanie krócej niż plastik, co przemawia na plus naczyń z niego wykonanych. Papierowe kubki czy talerzyki są idealne na imprezę przy grillu. Lekkie, dlatego nie sprawiają problemów podczas wędrowania z talerzykiem do kolejnych znajomych, by porozmawiać. Estetyczne, o czym przekonują produkty dostępne w sklepie Opakowania24.eu. Bezpieczne w użytkowaniu, a jeśli spotkanie toczy się w rodzinnym gronie, można poszukać na rynku kolorowych kubeczków i talerzyków, które staną się urozmaiceniem dla dzieci.

Wadą papieru jest to, że nie nadaje się do podania bardzo gorących dań. Nie możemy również liczyć na papierową miseczkę, w którą zostałaby wlana zupa. Tutaj w grę wchodzą plastikowe produkty, a im nie można odmówić dużej różnorodności, pod względem kształtów, pojemności, naczyń dzielonych, w których nie mieszają się dania stałe z płynnymi. Do tego sztućce plastikowe, jedyne nadające się krojenia. Czy o ekologię trzeba się martwić aż tak bardzo, mając na wyposażeniu naczynia jednorazowe z plastiku? Niekoniecznie, bo ten wysokiej jakości, nadaje się do recyklingu.

Dobór produktów w zależności od potrzeb

Co zatem wybrać – papierowe czy plastikowe naczynia jednorazowe? Tak naprawdę powinniśmy pod uwagę wziąć własne potrzeby, oczekiwania, ale i rodzaj posiłków, które będziemy przyrządzać i podawać. Jeśli na grilla planujemy jedynie mięso, warzywa, potrawy o konsystencji stałej, z powodzeniem można zrezygnować z plastiku na rzecz papieru, korzystając tylko z plastikowych sztućców.

Papierowe talerzyki będą również idealne do wszelkiego rodzaju przekąsek i deserów, jeśli akurat przygotowujemy większą imprezę plenerową, a grillowane potrawy mają być tylko dodatkiem.

Plastikowe naczynia jednorazowe warto wybierać, gdy w planach są zupy. Pełne posiłki składające się z potraw o konsystencji płynnej, z dodatkiem surówek i ziemniaków, kasz lub innych tego typu produktów. Plastikowe naczynia poradzą sobie z ich temperaturą, a talerzyki dzielone na kilka części, nie pozwolą wymieszać się poszczególnym produktom.

Obydwa rodzaje naczyń jednorazowych sprawdzą się podczas mniejszych i większych imprez plenerowych, nawet spotykając się jedynie z kilkoma bliskimi osobami. Wybierzmy je, a sprzątanie pójdzie sprawnie i szybko!