Czym jest akupunktura?

akupunktura

W dzisiejszych czasach wielu ludzi męczą różne dolegliwości. Często jest tak, że nie mogą znaleźć pomocy i ulgi u zwykłego lekarza. W takich przypadkach każdy chętniej sięga po niekonwencjonalne środki. Przykładem czegoś takiego jest akupunktura, czyli metoda wywodząca się z Dalekiego Wschodu. Niestety nie pomaga ona przy zaawansowanych chorobach, ale leczy wiele dolegliwości i schorzeń. Warto poznać jej plusy i minusy przed wizytą u specjalisty.

Na czym polega i w czym pomaga akupunktura?

Akupunktura to nowoczesna metoda, która polega na nakłuwaniu ciała za pomocą specjalistycznych igieł. Taka terapia ma za zadanie ulżyć w bólu przy różnorakich dolegliwościach. Akupunktura w Gdańsku zakłada, że narządy wewnętrzne niejako łączą się z pewnymi punktami na naszym ciele. Poprzez ich stymulację, możemy poprawić swoje złe samopoczucie, wiązane z różnymi chorobami.

Akupunktura pomaga szczególne w przypadku infekcji, stres, a także urazów mechanicznych. Nakłuwanie igłami wpływa korzystnie na przepływ krwi, dzięki czemu siły odpornościowe są pobudzone do działania. Metoda ta nie pomoże niestety w leczeniu chorób zaawansowanych, na przykład raka. W kwestii chorób psychicznych jest podobnie. Akupunktura działa na ludzi z nerwicą, lecz nie na tych z depresją.

Akupunktura — na czym polega ten zabieg i jakie są metody nakłuwania?

Osoba wykonująca taki zabieg może skorzystać ze specjalnego oprogramowania lub elektronicznego wykrywacza punktów akupunkturowych. Pacjent przez cały czas musi leżeć, a wykonywanie nakłuć musi być bardzo ostrożne. Osoba wykonująca to musi być bardzo precyzyjna, bo takie punkty są małe i często usytuowane obok czułych miejsc.

Sposób nakłucia jest uzależniony od miejsca — inaczej robi się w przypadku dolnych części ciała i inaczej w górnych. Osoba wykonująca akupunkturę i masaż tajski w Gdańsku musi mieć duże doświadczenie, aby nie wyrządzić nam krzywdy. Celem zabiegu jest uzyskanie bodźca, który oddziaływać będzie na punkt akupunkturowy. Jego siła jest uzależniona zarówno od naszego stanu, głębokości nakłucia, jak i czasu pozostawania igły w ciele.