Trudna walka ze „skórką pomarańczową”, czyli o sposobach na cellulit

Walka z cellulitem

Choć istnieje wiele zmian skórnych, sprawiających, że własny wygląd traci w naszych oczach, to jednak niektóre z nich wydają się naprawdę uporczywe. Do takich z pewnością można zaliczyć cellulit. Tego rodzaju problemy nie są łatwe do zredukowania, a dodatkowo mogą dotykać praktycznie każdego, nie tylko osoby zmagające się z otyłością. Jaka jest natura tzw. „skórki pomarańczowej” oraz co możemy zrobić, aby skuteczniej z nią walczyć?

Czym jest cellulit, skąd się bierze i jakie są metody niwelowania tego problemu?

Cellulit to defekt kosmetyczny skóry, który może być wywoływany przez wiele czynników, ale główna przyczyna jego powstawania nie jest do końca poznana. Wygląd skóry zmienia się i staje się „skórką pomarańczową”. Cellulit jest najczęściej spotykany na udach i pośladkach. Mówiąc dokładniej, to tkanka tłuszczowa rozmieszczona pod skórą w niewłaściwy sposób. Występuje częściej u dorosłych kobiet niż u mężczyzn. Aż 98% kobiet obawia się zmian skórnych spowodowanych cellulitem, a zmiany te obniżają ich samoocenę.

Na rynku dostępne są rozmaite zabiegi ujędrniające, mające na celu usunięcie cellulitu, a przez to także poprawę wyglądu skóry. Wiele z nich działa tymczasowo i zdarza się, że trzeba je powtarzać. Każda metoda usuwania posiada swoje potencjalne zalety, jak i skutki uboczne. Najnowsze badania oraz niejedno źródło w internecie, poświęcone tym zagadnieniom, pokazują, że połączenie kilku terapii, może dać najbardziej satysfakcjonujące wyniki.

Zabiegi laserowe i radiowe

W celu zwalczania cellulitu polecane są ostatnio różnego typu zabiegi laserowe. Metoda ta polega na wsunięciu cienkiego włókna pod skórę, które może dostarczyć energię cieplną lasera. Taki zabieg ujędrniający rozbija tkanki i włókna wiążące tłuszcz. Wpływa także na produkcję kolagenu w skórze właściwej, wyrównując zmarszczki i poprawiając strukturę skóry. Tak zredukowany cellulit pozostaje niewidoczny przez okres od sześciu miesięcy do roku. Nadal prowadzone są jednak badania nad tą metodą.

Zabiegi wykonywane przy użyciu fal radiowych to nowy i obiecujący sposób niechirurgicznego modelowania sylwetki oraz redukcji tłuszczu i cellulitu. Dzięki głębokiemu, kontrolowanemu ogrzewaniu warstw tłuszczowych pod skórą i zwiększonemu krążeniu krwi, fale radiowe w kosmetyce powodują, że złogi tłuszczowe są usuwane przez układ limfatyczny. W znaczącym stopniu zmniejsza to widoczność cellulitu. Większość osób odwiedzająca gabinet medycyny estetycznej obserwuje także łagodną poprawę odcienia skóry. Metoda ta zapewnia tymczasowe zmniejszenie cellulitu przy minimalnym ryzyku i praktycznie bez wymaganego czasu na rekonwalescencję. Miłym dodatkiem jest tu również często występujący spadek masy ciała. Natomiast ceny za zabiegi z użyciem fal radiowych zależą od obszaru poddawanego kuracji i używanego urządzenia.

Endermologia – działanie i efekty kuracji

Endermologia jest zabiegiem niechirurgicznym, wykorzystującym ciepło do nieinwazyjnego leczenia. Upraszczając, można tę metodę porównać do masażu pod ciśnieniem. W sposób bezpieczny i bezbolesny poprawia on niedoskonałości bioder, ud i pośladków. Głębokie działanie masujące zwiększa krążenie krwi i limfy w wybranych miejscach nawet dwukrotnie. Pomaga to wydalić zgromadzone toksyny i przerośnięty tłuszcz. Włókna w skórze są rozciągane i uelastyczniane, co zapewnia jędrne i gładkie kształty. Endermologia ma więc działanie odchudzające, odmładzające i oczyszczające. Aby uzyskać wyraźniejsze i trwalsze efekty, zabieg należy czasem powtarzać w kilku sesjach. Jest to jednak całkowicie normalne w przypadku kuracji niechirurgicznych.

Przeczytaj o innych kuracjach, pomagających w uzyskaniu szczupłej sylwetki: Zabiegi medycyny estetycznej wspierające proces odchudzania