Problemy z ładowaniem iPhone’a. Jak je rozwiązać?

Jak rozwiązać problem z baterią?

Sprzęt marki Apple od zawsze wywołuje ogromne emocje wśród miłośników elektroniki na najwyższym, światowym poziomie – trudno znaleźć drugiego producenta na rynku, którego urządzenia cieszyłyby się tak wielkim uznaniem na całym świecie. Iphone’y stały się synonimem niezawodności i luksusu, jednak i smartfonów Apple nie omijają mniejsze bądź większe awarie techniczne. Jednym z najczęściej spotykanych są problemy z ładowaniem telefonu. Czym może być spowodowany i jak temu zaradzić?

Dlaczego iPhone się nie ładuje?

Przyczyn trudności przy ładowaniu iPhone’a może być kilka. Problem często nie leży po stronie samego urządzenia, a po stronie uszkodzonej końcówki ładowarki USB lub kabla lightning. Przy jego intensywnej eksploatacji nierzadko dochodzi do przerwania przewodów, przez co ładowanie baterii w iPhonie jest mocno utrudnione lub całkowicie niemożliwe. Problemy z ładowaniem mogą być również spowodowane awarią akumulatora w telefonie lub też nieprawidłowościami w działaniu systemu iOS. Najczęściej jednak winą za brak możliwości uzupełnienia poziomu baterii w iPhonie należy obarczyć zanieczyszczone lub zepsute gniazdo zasilania smartfona.

Czyszczenie gniazda w iPhonie

Usuwanie zabrudzeń z trudno dostępnych miejsc w smartfonie jest jeszcze bardziej istotne w kontekście jego bezproblemowego użytkowania niż dbanie o zewnętrzny design obudowy, gdyż to właśnie w wyniku gromadzącego się kurzu i brudu gniazdo ładowania może przestać pracować w optymalny sposób. Dlatego warto dokładnie oczyścić wejście z pyłu, resztek materiału czy innych mikrozabrudzeń, które mogą powodować problem z przepływem prądu między stykami gniazda a kablem zasilania do telefonu. Czyszczenie gniazda zasilania można wykonać samodzielnie w domu za pomocą małej szczoteczki czy drewnianych szpatułek uważając jednak, aby nie uszkodzić wewnętrznych elementów wejścia na ładowarkę. Pod żadnym pozorem nie powinno się używać metalowych przedmiotów – mogą powodować poważniejsze awarie najważniejszych podzespołów.

Naprawa portu zasilania w iPhonie

Czasem może się okazać, że pomimo dokładnego usunięcia wszelkich zanieczyszczeń zalegających we wnętrzu gniazda zasilania, płynność ładowania smartfona wciąż pozostawia wiele wątpliwości. Najczęściej oznacza to bardziej złożoną usterkę techniczną portu zasilania, która powinna zostać poddana fachowej ocenie specjalistów na co dzień zajmujących się serwisowaniem urządzeń firmy Apple. Naprawa gniazda iPhone nie należy do najprostszych usług pozagwarancyjnych, jednak korzystając z pomocy sprawdzonego punktu obsługi technicznej Apple nie trzeba martwić się o stan swojego smartfona. Przy okazji naprawy bądź wymiany gniazda ładowania warto poprosić w serwisie Apple o bardziej szczegółową diagnozę techniczną, ponieważ problemom z zasilaniem mogą towarzyszyć również awarie systemowe czy uszkodzenia baterii w iPhonie, zwłaszcza jeśli po podłączeniu ładowarki pobieranie energii wciąż nie przebiega prawidłowo.