Usuwanie tatuażu – jak wygląda w praktyce?

medycyna estetyczna

Każda osoba niezadowolona ze swojego tatuażu, może mieć problem ze zgłoszeniem się do profesjonalistów w celu jego usunięcia. Powody są różne, ale podstawowy to wygląd skóry po takim zabiegu. Usługi kosmetyczne zajmują się tą kwestią od lat i ciągle udoskonalają swoje metody.

Usuwanie tatuażu – nie ma się czego bać

Obecnie do tego typu zabiegów używa się laserów frakcyjnych. Myśl o olbrzymim bólu podczas korzystania z tej usługi, jest błędna. To już należy do przeszłości, choć oczywiście do pewnego stopnia może on powodować ból lub uczucie dyskomfortu.

Całą podstawą myślenia o tym zabiegu jako bolesnym, jest uznawanie, że laser “wypala” go ze skóry i powoduje silnie widoczne blizny. Prawda jest natomiast zupełnie inna. Powinniśmy o tym myśleć zgodnie z tym jak wygląda sama procedura i na czym polega. Tatuaż nie jest “wypalany”. Laser frakcyjny, docierający na dwa do trzech milimetrów pod naskórek, rozbija cząsteczki tatuażu. Laser frakcyjny jest bardziej skuteczny od wcześniej używanych laserów.

Ta opcja nie jest dostępna tylko dla mieszkańców wielkich miast. Usuwanie tatuażu w Kielcach jest jak najbardziej możliwe do wykonania, także wyżej wspomnianą metodą.

Nie tylko tatuaże – makijaż permanentny

Laser jako metoda, nie służy tylko do usuwania tatuaży. Można tę formę działania zastosować także wobec makijażu permanentnego. Ten może – tak jak tatuaż – nie odpowiadać dłużej danej osobie

Firma Medica Estetic prowadzi oba typy zabiegów i wiele innych upiększających skórę. Należy pamiętać, że do różnorakich wad skóry i wyglądu należą także blizny, czy zmarszczki. Przed usunięciem tatuażu, dana osoba nie musiała należeć do grupy ludzi szczególnie zwracających uwagę na kondycję swojej skóry. Wraz z podjęciem tego kroku, to może się zdecydowanie zmienić.

Dbanie o własny wygląd ma wiele aspektów na które warto zwrócić uwagę. Medycyna kosmetyczna to odpowiednia droga dla każdej osoby, która chce dla swojej skóry zrobić coś więcej.