Technika basenowa – o czym mowa w praktyce?

basen

Żaden basen nie miałby prawa odpowiednio działać bez szeroko pojętej techniki basenowej. Nie można bowiem zapominać, iż basen nie jest jedynie uszczelnioną niecką wypełnioną wodą, a nad tym by była ona czysta i miała odpowiednią temperaturę oraz objętość czuwają zaawansowane systemy.

Czym dokładnie jest technika basenowa?

Technika basenowa to bardzo szerokie pojęcie. W dużym skrócie za technikę basenową uznajemy wszelkie systemy, czy też urządzenia bądź sterowniki, które zapewniają odpowiednie działanie basenu i pozwalają na komfortowe z niego korzystanie bez martwienia się o stan wody, jej odpowiednią ilość, a także temperaturę. Technika basenowa to też urządzenia, które są w stanie poprawić estetykę kąpieliska takie jak specjalne lampy czy halogeny, a nawet oświetlenie LED.

Technika basenowa jest niezwykle ważna szczególnie gdy interesuje nas budowa basenu w domu. Dzięki niej jest możliwe stworzenie kąpieliska nawet w budynku jakim jest dom bez martwienia się o nadmierną wilgoć. Dodatkowo przy zastosowaniu techniki basenowej można sprawić, iż nasz domowy basen będzie ogrzewany.

Jak wygląda budowa basenu w domu?

Budowa basenu różni się nieco od tej na przykład w ogrodzie. W domu trzeba bowiem pamiętać o tym by w pomieszczeniu z basenem zastosować materiały, które są odporne na wilgoć i działanie chemii basenowej, gdyż w innym wypadku narażamy się na dość kosztowny remont. Dlatego najczęściej wykorzystywane są niecki monolityczne żelbetowe. Do ich uszczelnienia wykorzystuje się specjalną folię, bądź ceramikę basenową.

Ile kosztuje budowa basenu w domu?

To ile będzie kosztować nas budowa basenu w domu zależy przede wszystkim od tego kiedy zdecydujemy się na taki krok. Gdy pomyślimy o tym już na etapie projektowania domu to zaoszczędzimy czas i pieniądze wymagane na postawienie dodatkowego pomieszczenia, a ponadto piwnica będzie dostosowana do kształtu niecki. Średnio koszt wykonania basenu w domu może wynieść około 300 tysięcy złotych. Koszty rocznej eksploatacji to z kolei około 12 tysięcy złotych, lecz to zależy od użytej techniki basenowej.