Sportowe ubrania nie tylko na trening. Jak stworzyć codzienną stylizację z odzieży sportowej?

ubranie na trening

Eklektyzm w modzie jest popularny już od wielu sezonów. Okazuje się, że przeznaczenie ubrań nie jest już oczywiste i z powodzeniem można stawiać na zabawę konwencją. Tak się dzieje między innymi w przypadku odzieży sportowej, która może stać się samodzielną casualową stylizacją, ale równie dobrze jej elementy wpiszą się w elegancki look nieco go przełamując i nadając mu charakteru.

Moda damska na co dzień – element wygody zawsze na czasie

Komfort i wygoda to chyba jedne z najważniejszych kryteriów, którymi kierujemy się przynajmniej przez ostatni rok. Pandemia koronawirusa mocno wpłynęła na dobór ubrań na co dzień, ale też na wyjścia. Zdecydowana większość firm postawiła na pracę zdalną, gdzie dom staje się naszym drugim biurem. To sprzyja kompletowaniu odzieży, w której można poczuć się po prostu wygodnie i swobodnie. Wśród nich znajdą się między innymi różnego rodzaju bluzy damskie, które można zestawiać z legginsami, krótkim spodenkami czy też nawet w skrajnych przypadkach dołem od piżamy. Wszystko zależy od charakteru wykonywanej pracy i tego czy będziemy brały udział na przykład w ważnych konferencjach z klientami.

Sportowe ubrania nie tylko na trening

Oprócz stawiania na komfort w domowym zaciszu, sportowe zacięcie można spokojnie wprowadzać do casualowych stylizacji w których wybierzemy się na spacer z przyjaciółmi czy też nawet randkę. Komplety dresowe damskie idealnie wpiszą się w taką konwencję z uwagi na fakt, że ich wybór jest ogromny. Spośród nich można postawić na utrzymany w klasycznym tonie i zestawić go nawet z marynarką. Taka zabawa formą może być naprawdę charakterna i sprawić, że nikt obok niej nie przejdzie obojętnie. Do tego zadbanie o włosy i makijaż, a stylizacja będzie naprawdę oryginalna i wyjątkowa. Tego typu komplety mogą także wejść w rolę samodzielnej stylizacji, to jest już kwestia naszego indywidualnego wyczucia smaku oraz rzecz jasna dobrego samopoczucia.

Warto także stawiać na sportowe bluzy damskie w zestawieniu na przykład z dżinsami. Te mogą wystąpić w różnych wariantach – od odkrywających kostki, po ozdobione postrzępieniami, z wysokim stanem czy też biodrówkami. To uniwersalne zestawienie. Aby nadać stylizacji bardziej casualowy ton, można wybrać model bez kaptura. To nieco ułatwi dobór kobiecych akcesoriów, w tym między innymi biżuterii czy torebki, które dodadzą lookowi indywidualnego tonu.

Jak widać, sportowe ubrania idealnie wpiszą się zarówno w wersji dedykowanej treningowi, jak i w codziennych stylizacjach. Wiele zależy od nas, od odwagi, pomysłu i umiejętności odpowiedniego łączenia odzieży w taki sposób, aby prezentowały się dobrze i spełniały nasze oczekiwania pod względem komfortowego samopoczucia.