Idealne sukienki na wesele – podstawowe zasady

Sukienki na wesele

Ślub i wesele to niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka, jest to szczególnie wzruszający moment również dla mam Państwa Młodych. Dla podkreślenia rangi tego wyjątkowego wydarzenia poszukiwane są wyjątkowe sukienki weselne dla najważniejszej osoby w życiu każdego człowieka.

Idealne sukienki na weseleJakie sukienki weselne dla mam Pary Młodej?

Wiele mam decyduje się na klasyczne komplety w postaci spódnic i garsonek, gdyż są idealne dla Pań, które chcą ukryć mankamenty swojej figury. Najczęściej powstają z materiałów o wyjątkowej teksturze, która stanowi dodatkową ozdobę kreacji weselnej. Co do kolorystyki, to najważniejsze jest unikanie białych i kremowych barw, natomiast barwy powinny być o jeden ton ciemniejsze od sukni Panny Młodej. Bezpieczne są z pewnością kolory w tonacji beżowej, ale mile widziane są również śliwkowe i pistacjowe kolory, dostępne między innymi w sklepie internetowym Navona.pl. Producenci sukienek weselnych często stawiają na dodatkowe atrakcje stylistyczne, takie jak wyszywane kwiatki, drapowania oraz zastosowanie szlachetnych materiałów. Kobiety w średnim wieku często chcą ukryć pod kreacją niedoskonałości swojej figury, dlatego konieczne jest właściwe dobranie sukienki weselnej pod względem konkretnej sylwetki. Niepisaną zasadą dla Pań o niskim wzroście oraz drobnej figurze jest długa sukienka, która z powodzeniem optycznie doda kilku centymetrów. Warto wówczas wybrać strój o jednolitym kolorze, najlepiej w pastelowych odcieniach, dodatkowe centymetry można dodać również wysokim upięciem włosów oraz odpowiednio dobranym obuwiem. Natomiast mamy, które są wysokie i szczupłe mogą z powodzeniem zdecydować się na krótsze sukienki – do kolana lub połowy łydki, warto odsłonić bowiem zgrabne nogi. Kobietom o nieco większych rozmiarach poleca się najczęściej fasony w kształcie litery „A”, nie powinno się decydować na sukienki weselne opinające ciało, gdyż efekt nie będzie zadowalający.

Sztuka wyboru sukienki weselnej

Decydując się na sukienki weselne warto zapoznać się z kilkoma zasadami, które sprawią, że swoboda ruchów podczas tańca nie będzie ograniczona. Ponadto wybierając zbyt krótką kreację lub w nieodpowiednim kolorze można narazić się na nieprzychylne komentarze ze strony innych gości. Ślub i wesele nie są rodzajem dyskoteki, lecz wydarzeniem, na którym panują pewne niepisane reguły, wskazany jest możliwie najbardziej elegancki ubiór. Kolorystyka również jest istotna, choć właściwie poza czernią i bielą, mile widziane są wszystkie barwy – od delikatnych, pastelowych po bardziej wyraziste. Przy wyborze stroju konieczne jest jego dopasowanie do sylwetki, nie warto na siłę wybierać mniejszy rozmiar sukienki weselnej. Najczęściej jest to nie tylko mało komfortowe oraz mało eleganckie, współcześni producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientek i doskonale zdają sobie sprawę w ich różnorodnych figur. Odwiedzając sklep internetowy Navona.pl można zapoznać się z opisami i sugestiami, co z pewnością ułatwi dokonanie ostatecznego wyboru.