Soczewki kontaktowe – sprawdź, jak je dobrać do własnych potrzeb

wzrok

Soczewki kontaktowe są czymś co jedni uwielbiają, a inni podchodzą do nich z dystansem. Dla niektórych ludzi dziwnym wydawać może się dotykanie własnego oka, aby założyć szkło korekcyjne. Nie mniej jednak prawdą jest, że w wielu przypadkach soczewki sprawdzają się dużo lepiej niż zwykłe okulary korekcyjne. Czasami bywa nawet tak, że ludzie mimo tego, że noszą okulary korekcyjne w oprawkach to również posiadają zestaw soczewek. Jak zatem dobrać odpowiednie soczewki do naszej wady wzroku?

Dobór soczewek kontaktowych Augustów – Specjalista dobierze najlepiej

Jeżeli interesuje nas dobór soczewek kontaktowych w Augustowie to zdecydowanie najlepiej będzie skontaktować się ze specjalistą. Po odpowiednim badaniu, okulista będzie wiedzieć jaką wadę wzroku mamy i wówczas dobierze dla nas najbardziej optymalne soczewki kontaktowe.

Badanie wzroku pod kątem soczewek Augustów – Nieprawidłowości przy badaniu

Istotną sprawą jest jednak właśnie zbadanie wzroku u doświadczonego okulisty. Czasami bywa tak, że badanie wzroku w Augustowie wykazać może astygmatyzm. Wówczas okulista może zalecić badanie topografii rogówki oka. Często ten zabieg wykonuje się jeżeli soczewki mają korygować duży astygmatyzm. Procesu tego jednak nie należy się bać. Cały zabieg wykonuje specjalna maszyna. Zadaniem pacjenta jest jedynie trzymanie głowy w jednej pozycji i patrzenie się w określony punkt. Takie badanie topografii rogówki oka jest całkowicie bezdotykowe i bezinwazyjne dla pacjenta

Zakład optyczny Augustów i zalety z noszenia soczewek

Soczewki mają wiele zalet. Do największych z nich należy duża wygoda. Są one dobrym rozwiązaniem dla osób, które uprawiają sporty. Soczewki nie tylko nie wypadną podczas sportu tak jak okulary, lecz także nie zaparują, co na pewno docenią miłośnicy sportów zimowych. Ponadto dobrze dobrane i odpowiednio założone soczewki zapewniają duży poziom higieny oczu.