Głęboko nawilżający krem do twarzy – co warto o nim wiedzieć?

pielegnacja twarzy

Nieodpowiednia pielęgnacja, dobór złych produktów do pielęgnacji, zła dieta, zanieczyszczenia środowiska – to wszystko negatywnie wpływa na skórę. Traci ona elastyczność i przestaje być wiotka. Skóra staje się również odwodniona. Wówczas z pomocą może przyjść krem głęboko nawilżający. Jak wybrać ten najlepszy?

Dlaczego nawilżanie skóry jest tak ważne?

Woda jest podstawowym budulcem wszystkich komórek w organizmie. Jest niezbędna do zachowania prawidłowej struktury i sprężystości. Słabe nawilżenie powoduje, że odnowa komórkowa jest znacząco spowolniona, a co za tym idzie na twarzy zaczynają pojawiać się nieestetyczne zmarszczki czy bruzdy. Głęboko nawilżający krem do twarzy pomoże odżywić komórki skóry, wnikając głęboko w jej strukturę. Odpowiednie nawilżenie jest niezbędne, jeśli chcemy utrzymać dobrą kondycję skóry, jej młody wygląd i nieskazitelną cerę. Krem pozwala nie tylko chronić skórę przed nadmierną utratą wody, ale również chroni ją przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Cechy dobrego kremu nawilżającego

Wybierając krem nawilżający należy zwrócić uwagę na jego konsystencję. Powinna być lekka i nie obciążać zbytnio skóry. Dobry krem nawilżający to taki, nadaje się jako baza pod makijaż. Krem powinien być także dobrany do potrzeb skóry. W przypadku skóry suchej, warto wybrać krem o bardziej tłustej konsystencji. Dzięki temu uzyskamy lepsze nawilżenie. Kolagenowy żel do mycia twarzy będzie dopełnieniem pielęgnacji nawilżającej. Przygotuje skórę do przyjęcia składników nawilżających z kremu.

Krem nawilżający powinien posiadać także filtry przeciwsłoneczne. Pozwoli to chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Promienie te również wpływają na wysuszanie warstw skóry.

Krem nawilżający powinien posiadać kompleks substancji, zapobiegających utracie wody. Substancje takie jak hydrolizaty protein, glikole oraz algi czy morszczyn, wykazują działanie silnie nawilżające. Zadaniem kremu nawilżającego jest nawilżenie i ochrona skóry.