Porady prawne przez telefon – kiedy można skorzystać? Ile kosztują?

Porady prawne przez telefon

Jeśli potrzebujemy konsultacji prawniczych, wcale nie musimy udawać się w tym celu do siedziby kancelarii adwokackiej. Możemy bowiem skorzystać z profesjonalnej porady prawnej przez telefon. Istnieje wiele przypadków, gdy pomoc telefoniczna, udzielona przez adwokata czy radcę prawnego, jest jak najbardziej wystarczająca. W czasie rozmowy telefonicznej dowiemy się wszystkiego, czyli jakie mamy możliwości postępowania w danych kwestiach i jak możemy rozwiązać swoje problemy.

Kiedy można skorzystać z porady prawnej przez telefon?

Opcja porad prawnych udzielonych przez telefon dostępna jest dla wszystkich osób, które nie mogą bądź nie chcą udać się bezpośrednio do kancelarii adwokackiej, a potrzebują uzyskać istotne dla ich sytuacji informacje prawne. Tego typu forma usługi jest po prostu bardziej wygodna. Dlatego też porady prawne przez telefon cieszą się rosnącą popularnością i coraz więcej kancelarii oferuje swoim klientom taką możliwość.

Dlaczego warto korzystać z prawnych porad telefonicznych?

Porada prawna przez telefon od zwykłej porady prawnej zbytnio się nie różni, jest to całkowicie profesjonalna ekspertyza. Co najważniejsze, ma nawet zalety! Jakie? W trakcie zamawiania takiej usługi musimy podać szczegóły problemów, jakie chcemy rozwiązać. I paradoksalnie dzięki temu radca prawny czy adwokat ma trochę więcej czasu na zaznajomienie się ze sprawą. Taka telefoniczna ekspertyza prawna jest w pełni wartościowa, a przy tym można ją zamówić w szybki i wygodny sposób. Natomiast samą rozmowę można odbyć praktycznie w każdym miejscu.

Jak korzystać z porad prawnych?

Jak skorzystać z prawnej porady telefonicznej

Najczęściej kancelarie adwokackie, które oferują porady prawne przez telefon, mają na swoich stronach specjalne formularze zgłoszeniowe. W celu zamówienia telefonicznych konsultacji prawnych wystarczy wypełnić taki formularz, podając swoje imię i nazwisko, telefon oraz opisując swój problem. Często będziemy musieli od razu przelać zapłatę za usługę. Można również zamówić konsultację prawną telefonicznie. Wtedy wszystkie potrzebne dane trzeba podać w trakcie rozmowy.

Ile kosztują porady prawne przez telefon?

Ceny telefonicznych konsultacji prawnych są dość zróżnicowane. Kształtują się one z reguły w zakresie od 50 zł do 250 zł. Koszt może zależeć również od rodzaju sprawy, jakiej dotyczy porada. Tańsze mogą być konsultacje związane z prawem rodzinnym czy spadkowym. Nieco droższe mogą być porady związane z prawem karnym czy z prawem cywilnym. Nie jest to jednak reguła, a ceny za porady tego typu ustalane są indywidualnie przez kancelarie.

Jak zapłacić za telefoniczną poradę prawną?

Przeważnie za telefoniczną poradę prawną trzeba zapłacić z góry. Najbardziej powszechnym rozwiązaniem są w tym przypadku szybkie przelewy online lub zapłata poprzez platformę PayPal. Za usługę powinniśmy otrzymać przesłany drogą elektroniczną rachunek lub fakturę. Cała procedura nie jest trudna, ponieważ w trakcie rejestracji zostaniemy automatycznie przekierowani do płatności. Natomiast osoby, które nie mają możliwości dokonać płatności internetowej, mogą przesłać pieniądze na podany przez kancelarię rachunek, płacąc za poradę na poczcie lub w stacjonarnym banku.