Pokrycia dachowe bitumiczne – jakie są rodzaje?

pokrycia dachowe

Pokrycia dachowe bitumiczne znacząco się rozwinęły w trakcie ostatnich dekad i dziś spotkać można naprawdę wiele ich odmian, przez co coraz częściej trafiają one na dachy polskich domów oraz budynków użytkowych. Jakie dokładnie rodzaje pokryć dachowych bitumicznych możemy spotkać, gdzie są one dostępne i dlaczego warto na nie postawić?

Gdzie szukać pokryć dachowych bitumicznych?

Jeśli chcemy jak najszybciej znaleźć pokrycia dachowe bitumiczne, to po prostu wystarczy uruchomić internet i skorzystać z wyszukiwarki, która jest integralną częścią każdej przeglądarki internetowej. Z jej pomocą bardzo szybko odszukamy miejsca, w których można zaopatrzyć się w dowolne ilości pokryć dachowych bitumicznych i szybko sprawdzimy ich cenę oraz wiele więcej.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że internet pozwala nam nie tylko szybko znaleźć takie pokrycia, ale też dowiedzieć się, gdzie są one najtańsze. Bardzo dobrze w tej kwestii sprawdzają się na przykład hurtownie pokryć dachowych, w których znajdziemy też blaszane pokrycia dachowe i wiele więcej.

Jakie są rodzaje bitumicznych pokryć dachowych?

Jednym z najczęściej stosowanych bitumicznych pokryć dachowych są tak zwane papy zgrzewalne. Korzysta się z nich od ponad 200 lat i najczęściej spotkamy je na dachach budynków użytkowych, czy też wielorodzinnych, takich jak wieżowce oraz bloki, najczęściej te z czasów wielkiej płyty. Jest to rodzaj dość tani, a także wytrzymały, gdyż taka papa potrafi bez żadnych problemów wytrzymać nawet 40 lat.

Dostępne są też bitumiczne płyty faliste. Imitują one faliste dachówki, dzięki czemu można w tańszy sposób osiągnąć podobny efekt. Oczywiście są też znacznie lżejsze i są dość wytrzymałe w pewnych kwestiach. Nie są jednak długowieczne. Żywotność bitumicznych płyt falistych to około 25 lat.

Istnieją również dachówki bitumiczne, które po prostu mają wyglądać tak samo jak dachówki ceramiczne, czy też betonowe. Dobrze sprawdzają się pod względem izolacji akustycznej, dobrze też izolują termicznie i co najważniejsze są naprawdę trwałe, gdyż dobre dachówki bitumiczne wytrzymują około 50 lat.