Piec do pizzy opalany drewnem – czy warto w niego inwestować?

piec

Domowe posiłki rodem z włoskiej restauracji? Okazuje się, że to jak najbardziej możliwe, zwłaszcza gdy w domu posiada się piec do pizzy opalany drewnem. Gdy temperatura w urządzeniu jest odpowiednia, każdy dzieło szefa kuchni. Czy warto wydać na to pieniądze, jeżeli nie ma się w planach otwarcia swojej własnej pizzerii?

Piec hybrydowy do pizzy – lepiej do domu czy do lokalu?

Piec do pizzy opalany drewnem to jedna z najtańszych możliwości, która pozwala odtworzyć potrawy włoskiej kuchni na terenie własnego ogrodu lub w kuchni. Czy warto je kupować na użytek prywatny? Jak najbardziej są do tego przeznaczone.

Takie piece projektuje się z uwzględnieniem ich wyglądu, by pięknie komponowały się z okoliczną zielenią, a także wielkości, aby nikomu nie przeszkadzały. Wypiek przyrządzony z użyciem palonego drewna zyskuje nowe aromaty, które nadają pizzy niepowtarzalnego smaku.

Obecnie na rynku dostępne są również piece hybrydowe do pizzy, które umożliwiają opalanie drewnem i gazem. To urządzenia większe, które zawierają już kilka komór grzewczych. Są droższe i na nie szczególną uwagę powinni zwrócić właściciele lokalów gastronomicznych. Polacy uwielbiają pizzę.

Ponad 60% wszystkich restauracji funkcjonujących w naszym kraju mają w swoim menu dania włoskie. Taki piec sprawdzi się nawet w sytuacji, w której placówka nie chce być wyłącznie pizzerią – zrobienie tego dania wymaga małej ilości czasu, a obecność w karcie dań potrafi zwiększyć dochody miesięczne w znaczny sposób.

Piec kaflowy wolnostojący do pizzy

Pieczenie pizzy to nie jedyna praktyczna zaleta posiadania pieca do pizzy w domu. Może on zostać wykorzystany do wyprodukowania ciepła, aby oszczędzić stratę energii do niezbędnego minimum.

Aby tak się stało, musi zostać umieszczony na przestrzeni np. kuchni kaflowej wolnostojącej, która doskonale nada się w tym celu, zwłaszcza gdy jest połączona z pomieszczeniem socjalnym.

Neapolitańska, czy może ogromna amerykańska? Dobry piec poradzi sobie z wypieczeniem jednej i drugiej!