Krzewy ozdobne – 3 gatunki, które są łatwe w pielęgnacji

krzewy

Aranżacja i utrzymanie ogrodu to niełatwe zadanie, zwłaszcza gdy nie ma się ręki do roślin. Warto więc postawić na niewymagające rośliny, które są również łatwe w pielęgnacji. Jakie krzewy ozdobne się do nich zalicza?

Krzewy ozdobne do niskich temperatur – forsycja

W ofercie krzewów ozdobnych w Brzeźnicy lub innej szkółce roślinnej można znaleźć kilka krzewów ozdobnych, które dobrze radzą sobie podczas przymrozków. Jednym z nich jest forsycja – krzew liściasty o intensywnie żółtych kwiatkach, które kwitną na samym początku wiosny, najczęściej w marcu i kwietniu. Jest odporna na niskie temperatury i nie toleruje nadmiernej wilgoci – co oznacza, że nie trzeba jej zbyt często podlewać. Ładnie urozmaica krajobraz w okresie ponurego przedwiośnia.

Mało wymagające krzewy ozdobne – tuje

Jedną ze szkółek roślin w okolicach Krakowa jest B. Bylica Drzewa i krzewy ozdobne – można tu kupić kolejny niewymagający krzew ozdobny, tym razem z gatunku iglastych. Jest nim tuja, profesjonalnie nazywana żywotnikiem zachodnim. Roślina ta preferuje nasłonecznione miejsca lub te w półcieniu, jednak jest odporna na wiatr i mrozy. Wymaga podlewania w okresie wakacyjnym. Jest również mało podatna na działanie szkodników. tuje często sadzi się przy płotach, ponieważ stwarzają poczucie prywatności.

Eleganckie krzewy ozdobne – hortensja bukietowa

Hortensje to pożądane kwiaty w wielu ogrodach. Ich najmniej wymagającą wersją jest odmiana hortensji bukietowej. Ten liściasty krzew ozdobny jest popularny w ogrodach w stylu angielskim lub francuskim, ponieważ nadaje nuty elegancji. Wymaga w miarę częstego podlewania i posadzenia w glebie o odczynie kwaśnym. Jednak odwdzięcza się przepięknymi kwiatami w okresie od kwietnia do września. Jest jednak odporna na mrozy i poradzi sobie także w warunkach półcienia.

Te trzy gatunki krzewów ozdobnych warto mieć w swoim ogrodzie. Nie są zbyt wymagające pod względem pielęgnacji i radzą sobie także podczas chłodniejszych dni.