Ogród przygotowany do sezonu letniego

Nastał czas, by wreszcie zacząć wyciągać meble ogrodowe z garażu. Wyczyścić grilla i przyszykować się do pierwszych spotkań ze znajomymi na świeżym powietrzu. Wybrać sadzonki kolorowych gatunków kwiatów i uporządkować grządki. Jak co roku, marzymy o pogodzie sprzyjającej pracom w ogrodzie i spędzaniu tutaj wolnego czasu. Najpierw jednak trzeba przyszykować zieloną przestrzeń, a do tego przyda się zwykła folia stretch.

(Nie)zwykła folia stretchowa

Elastyczna folia stretchowa ma za zadanie zabezpieczać pakowane produkty na czas transportu. W branży opakowaniowej to jeden z podstawowych produktów. Cenne właściwości stretchu wykorzystujemy coraz częściej w swoich domach i ogrodach. Stretch to przecież przezroczysta folia spożywcza, z której korzystamy w kuchni, ale możliwości zastosowania jest znacznie więcej.

Szykujemy swój ogród właśnie teraz, bo to najlepszy czas na sadzenie wielu gatunków roślin. Przygotowujemy miejsce pod nowe grządki, jednak nic nam po nich, jeśli cały obraz zaburzą wszechobecne chwasty. Można się przed nimi uchronić. Wystarczy wybrane miejsce obłożyć folią stretch, najlepiej czarną, wycinając otwory na grządki. Od teraz będą mogły rosnąć i cieszyć nasze oczy barwnymi kwiatami, a o chwastach po prostu zapomnimy. Wystarczy niewielka ilość stretchowej folii, którą można zakupić na przykład pod adresem https://opakowania24.eu/produkty/folia-stretch;46.html.

Ta sama folia, ale w kolorze czarnym, nadaje się do przykrywania tuneli ogrodowych. Sprawdza się lepiej niż klasyczna folia ogrodowa, ponieważ jest zdecydowanie bardziej wydajna i trwalsza. Wykazuje odporność na działanie warunków atmosferycznych, ale przepuszcza światło słoneczne. Dzięki temu wewnątrz takich tuneli nawet przez noc panuje temperatura wymagana do uprawy niektórych gatunków roślin. Miłośnicy upraw mają wpływ na cykle wegetacyjne.

Porządki przed pierwszym grillem

Folia stretch może się przydać do porządkowania ogrodu, zanim zaczniemy bawić się w pierwszego, wiosennego grilla. Wszystkie otwarte opakowania, na przykład z węglem, można owinąć elastyczną folią, dzięki czemu nie dostanie się do nich wilgoć, która mogłaby negatywnie wpływać na właściwości poszczególnych produktów.

A gdy już przyjdzie czas na spotkanie przy grillu, folia przyda się do zabezpieczenia artykułów spożywczych. Dzięki temu nie stracą na swoich zapachach i smakach. W lato, gdy nietrudno o robactwo chętnie moszczące się pośród jedzenia, folia zapewni należytą ochronę. Z kolei, gdy po wspólnym grillu pozostaną pojemniki z niedojedzonymi sałatkami, trochę przekąsek, smakołyki, które zdążyły już wystygnąć, wystarczy zapakować je w stretchową folię spożywczą i zabrać ze sobą do domu.

Jedna folia, a tak wiele możliwości zastosowania! Niedroga, wydajna, bardzo prosta w zastosowaniu. Miejmy ją zawsze pod ręką, bo przyda się nawet po zakończonym sezonie letnim, gdy będziemy chcieli zabezpieczyć meble ogrodowe i inne sprzęty, na czas przechowywania mroźną i długą zimą.