Mikrocement – jedno rozwiązanie, wiele korzyści

zastosowanie mikrobetonu

W ostatnim czasie zauważalnie wzrasta zainteresowanie mikrocementem (znany jest on również pod innymi nazwami, na przykład, jako beton cire, beton milimetrowy czy mikrobeton). Jego popularność nie powinna jednak dziwić, ponieważ ten materiał posiada wiele zalet, które z całą pewnością doceniają jego użytkownicy. Doskonale sprawdza się tak i na powierzchniach zewnętrznych, jak i we wnętrzu budynków, a przy tym pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, ponieważ dbanie o ten materiał to sama przyjemność. Mikrocement może stanowić pokrycie nie tylko podłóg, ale również sufitów oraz ścian. Jego zastosowanie jest więc wszechstronne. Stanowi on gotową powłokę dekoracyjną, na którą nie aplikuje się już żadnych kolejnych warstw. Z tego powodu prace remontowe z jego użyciem przebiegają szybko i sprawnie, a przy ich wykonywaniu nie jest konieczne posługiwanie się żadnym specjalistycznym sprzętem. W skład tego materiału wchodzi między innymi cement oraz żywica. To właśnie one sprawiają, że mikrocement jest wysoce wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne, a co za tym idzie, możemy mieć pewność, że raz położony pozostanie z nami na długie lata, a przez ten czas będzie wspaniale się prezentował. Posadzki betonowe.

Fakty na temat mikrocementu

Jest to materiał wysoce wytrzymały i odporny na działanie czynników zewnętrznych. Jeżeli posadzki z jego użyciem zostały wykonane prawidłowo, to nie musimy obawiać się, że z czasem na ich powierzchniach pojawią się pęknięcia. Z uwagi na fakt, że mikrocement ma charakter dekoracyjny, to -mimo swojej nazwy- może stanowić doskonałe urozmaicenie wnętrza. W jego skład wchodzą specjalne pigmenty, za sprawą których gama kolorystyczna tego materiału może być naprawdę szeroka, a wśród dostępnych propozycji na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Co więcej, dzięki mikrocementowi mamy okazję stworzyć niepowtarzalną posadzkę, która może stanowić centralną ozdobę pomieszczenia. Należy również dodać, że wspomniany materiał doskonale komponuje się z innymi elementami dekoracyjnymi, a zwłaszcza z takimi, które wykonane zostały ze stali oraz drewna. Dzięki takim połączeniom możliwe jest stworzenie tak modnego w obecnym czasie wystroju o charakterze industrialnym. Gdzie najlepiej nada się posadzka z mikrocementu? Przede wszystkim:

  • w domu mieszkalnym;
  • na zewnątrz;
  • w miejscach, gdzie panują wilgotne warunki (na przykład w łazience czy pod prysznicem);
  • w obiektach użyteczności publicznej.

Podłoże

Dużą zaletą mikrobetonu jest przede wszystkim to, że nadaje się on do położenia na wielu różnych podłożach, w tym między innymi na materiałach drewnopochodnych, płytkach ceramicznych, drewnie, plastiku oraz szkle. Wystarczy odpowiednio przygotować posiadaną powierzchnię i zaaplikować beton milimetrowy. Doskonale łączy się on z wymienionymi materiałami z powodu swojej wysokiej adhezji, co stanowi dodatkowe udogodnienie dla użytkownika. Ponadto cechuje się on plastycznością i elastycznością, za sprawą której z łatwością można wyginać go w miarę potrzeb podczas prac remontowych. Beton posadzkowy.