Stacjonarnie czy online – jak obstawiać zakłady bukmacherskie?

legalny bukmacher

Zakłady bukmacherskie cieszą się niesłabnącą popularnością. Coraz więcej osób decyduje się na grę online u sprawdzonych bukmacherów, którzy posiadają stosowne zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych od Ministerstwa Finansów. W związku z tym mają pewność, że gra u tych bukmacherów jest legalna. Nie brakuje również osób przywiązanych do tradycji, które korzystają z punktów stacjonarnych. Pytanie brzmi, co wybrać – grę online czy stacjonarnie?

Korzyści gry w punktach stacjonarnych

Wiele osób nie decyduje się na grę w zakładach sportowych w punktach naziemnych. Dzieje się tak głównie dlatego, iż przywiązani są do tej formy obstawiania. Często spotykają się w jednym miejscu znajomi, którzy konsultują ze sobą strategię gry, jak i swoje typy, upewniając się, że dokonali słusznego wyboru. Legalne zakłady bukmacherskie mogą pozwolić wygrać czasem naprawdę spore pieniądze, a gracze udający się do puntów stacjonarnych mają poczucie, że są w ten sposób mniej kontrolowani niż grając online. Chodzi tu w dużej mierze o tzw. limity bukmacherskie nakładane na graczy, którzy mają przez pewien czas dobrą passę i grają na sporych stawkach. Oczywiście nie znaczy to, że punkty stacjonarne limitów takich nie posiadają. Jednak tutaj bardziej bezkarnie można obstawić dużą ilość pojedynczych zakładów na małych stawkach, przynajmniej tak jest w opinii regularnie grających w punktach. Tutaj również nie ma tak szczegółowej weryfikacji jak w punktach stacjonarnych, a przynajmniej niektórym wydaje się bezpieczniejsza, ze względu na brak konieczności skanowania dowodu osobistego.

Wady grania w legalnych zakładach sportowych w punktach naziemnych

legalny bukmacherGranie w punktach naziemnych u bukmacherów ma również pewne wady. Największą z nich jest to, że nie możesz grać wtedy, kiedy Ci się podoba, a jedynie w czasie kiedy punkt jest otwarty. Zatem niemożliwa jest gra wcześnie rano, wieczorem i w nocy. Kolejna kwestia, na którą należy zwrócić uwagę to zgiełk, który może panować w punkcie naziemnym. Oczywiście w dobie możliwości gry online zdarza się to coraz rzadziej, jednak faktem jest, że rozmowy prowadzone w punkcie mogą nas rozpraszać. Wtedy łatwiej o pomyłkę przy obstawianiu i złe oszacowanie swoich szans.

Obstawianie online – od czego zacząć?

O ile w punktach stacjonarnych wypełniasz kupon, w którym określasz swoje typu, o tyle online najpierw, aby móc obstawiać musisz założyć konto i je uwiarygodnić. To znaczy, że bukmacher wymaga od Ciebie przedstawienia skanu dokumentu tożsamości poświadczającego pełnoletność, czyli prawdziwość podanych danych przy rejestracji. Oczywiście wielu bukmacherów wymaga tego dopiero przy próbie wypłaty pierwszej wygranej, jednak u każdego prędzej czy później jest to konieczne. Jeśli ma się już konto można również korzystać z aplikacji mobilnej na smartfona. Obstawianie jest bardzo proste, wystarczy dokonać wpłaty na swoje konto u bukmachera i już można zacząć obstawianie. Wystarczy zatem wybrać zdarzenie i obstawić jak najtrafniej, jego wynik. Im więcej zdarzeń się obstawia, tym trudniej o zwycięski kupon.

Obstawianie online – korzyści z wyboru tej metody

legalny bukmacherZakłady sportowe są niewątpliwie dobrą rozrywką i szansą na wygranie sporych pieniędzy. Trzeba jednak obrać odpowiednią strategię, aby zbyt szybko i pochopnie nie postawić większości wpłaconego kapitału. Niewątpliwą korzyścią z gry online jest możliwość korzystania z bonusów na start przy zakładaniu konta, a także bonusów dla doświadczonych graczy. Tutaj oczywiście trzeba rozważnej gry, gdyż bonus wymaga zwykle kilkukrotnego obrotu, zanim będzie można wypłacić pieniądze z ewentualnej wygranej. Kolejną zaletą gry w legalnych zakładach sportowych online jest możliwość obstawiania o każdej porze dnia i nocy. Jedyną przeszkodą jest tu ewentualnie awaria serwera. Dzięki dostępowi do internetu i aplikacji mobilnej można także obstawiać w każdym miejscu. To również lepszy wybór dla tych, którzy grają w tzw. zakładach na żywo, gdyż mogą jeszcze w trakcie reagować, aby nie stracić wszystkich postawionych pieniędzy.

Wybór metody gry w punktach naziemnych lub online zależy przede wszystkim od preferencji. Jednak niewątpliwie, kiedy będziemy mieć lepszą passę musimy liczyć się z nałożonymi na nas limitami, jeśli gramy online.