O czym pamiętać zakładając trawniki?

Stworzenie pięknego ogrodu zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest rodzaj roślinności wybranej do zagospodarowania wybranej przestrzeni. Rośliny to nie są jedynie drzewa i krzaki, które posadzi się na terenie posiadłości, to także trawa rozsiana wokół nich. Co warto brać pod uwagę, zakładając trawnik i o czym lepiej nie zapominać?

Na co zwracać uwagę przed założeniem trawnika?

Przed założeniem trawnika warto zwrócić uwagę na stan podłoża w miejscu, w którym ma się znajdować. Dobrze jest wcześniej sprawdzić, jak układa się teren w danym miejscu. Każdy trawnik wymaga odpowiedniej pielęgnacji, regularnego koszenia i pielęgnacji. Jeśli teren jest bardzo nierówny, koszenie będzie wyjątkowo utrudnionym zadaniem. Wszelkie dziury i nierówności na trawniku to także zagrożenie dla domowników. W trakcie zabaw lub biegania po trawie bardzo łatwo jest narazić się na uraz albo nawet kontuzję, przy nieodpowiednim ustawieniu stopy. Trawniki w Warszawie i w innych miastach powinny nie tylko pięknie się prezentować, ale także być funkcjonalne.

O co trzeba zadbać, planując trawnik?

Każda osoba planująca założenie trawnika staje przed dylematem, czy lepiej zdecydować się na trawę sianą, czy jednak na trawę z rolki. W przypadku pierwszej trawy, na pierwsze efekty czeka się o wiele dłużej i nie są tak pewne, jak w przypadku trawy z rolki. Trawniki w rolkach w Warszawie i w innych miastach to najszybszy sposób na stworzenie wspaniałej, bujnej zieleni wokół swojej posesji. Trawniki z rolki można rozwijać wokół domów prywatnych, ale także przy firmach, czy zakładach przemysłowych. Trawa z rolki szybko się ukorzenia, jest znakomitej jakości i już po położeniu wygląda bardzo naturalnie.

Co jeszcze warto wiedzieć o trawnikach?

O każdy trawnik trzeba dbać. Regularne podcinanie trawy pozwala zachować estetyczny wygląd, ale nie jest obowiązkowym zabiegiem. Długa i bujna trawa pomaga utrzymać wilgoć w ziemi, więc zmniejsza ryzyko wysychania samego trawnika. W przypadku upałów i wysokich temperatur lepiej całkowicie zrezygnować z koszenia.