Nie musisz być niewolnikiem swojego ciała!

Jestem mężczyzną, który od roku choruje na nadciśnienie, a z otyłością zmaga się (albo i zmagał) od wielu długich lat. Mój lekarz kardiolog zalecił mi przejść na dietę i zrzucić zbędne kilogramy, które zagraża mojemu zdrowiu. Powiedział mi on o diecie, która bazuje na medycznym protokole i pomaga w walce z otyłością na całym świecie. Dieta Kalibra, o której mówię, to moja pierwsza dieta, która okazała się tą jedyną.

Lekarz podał mi adres strony internetowej. Wytłumaczył mi też, że dieta ta polega na trzech etapach, które pomogą mi nauczyć się zdrowo i bezpiecznie odżywiać, ale przede wszystkim unormują moją wagę ciała. Gdy wróciłem tego dnia do domu od razu zabrałem się za poszukiwania na temat tej diety cud. W kopalni wiedzy zwanej internetem nie znalazłem ani jednego złego słowa na temat tej formy odchudzania, same plusy. Zacząłem myśleć, że ta dieta jest wręcz za piękna żeby była prawdziwa.

Podszedłem więc do całego tematu sceptycznie, ale skoro lekarz nakazał tak też zrobiłem. Wysłałem formularz na stronie dietakalibra.pl i czekałem na wiadomość z informacją zwrotną. W wiadomości znalazłem listę osób, które są odpowiednio przeszkolone aby zająć się mną i pomóc mi w mojej walce z otyłością. Zadzwoniłem do jednego z kontaktów i umówiłem się na najbliższy termin, ponieważ czas w mojej sytuacji działał na moją niekorzyść. Na pierwszej wizycie odesłano mnie na szereg badań, które miały pomóc w ustaleniu mojej diety. Byłem bardzo zadowolony, że wszystko jest robione tak jak powinno czyli analiza badań, dogłębnie przeprowadzony wywiad i stały kontakt z pacjentem czyli ze mną.

Po otrzymaniu wyników znów wybrałem się do dietetyka, aby przeanalizować i stworzyć plan mojego odchudzania. Ci dietetycy, pomogli mi również  z zamówieniem produktów oraz dań gotowych z których składała się moja dieta. Są one łatwo dostępne na stronie https://dietakalibra.pl/produkty/. Gotowe dania okazały się niezastąpione w połączeniu z moim trybem życia. Od rana do późnego południa praca i zero możliwości na pełnowartościowy zdrowy posiłek, który nie okaże się kolejnym fast foodem z pobliskiego maka.. Gdy zacząłem stosować się do zaleceń otrzymanych od dietetyka byłem w szoku. Posiłki okazały się pożywne, nie miałem ochoty na podjadanie między jednym a drugim daniem, a dodatki w postaci słodkich bezcukrowych przekąsek stały się przyjemnością, ale nie koniecznością. Każdy łasuch pokocha naturalne ciasteczka z kawałkami czekolady dostępne na jedynej w swoim rodzaju stronie https://dietakalibra.pl/produkty/slodkie-przekaski/ciasteczka-z-kawalkami-czekolady/.

Jestem jednym z wielu ludzi, którym udało się zrzucić te zbędne kilogramy i jestem z tego naprawdę dumny, ale wiem że bez pomocy osób, które trwały przy mnie i oferowały odpowiedzi na ciężkie pytania moja historia mogłaby się skończyć zdecydowanie gorzej. Z dnia na dzień uczę się zdrowo odżywiać i każdy dzień jest moim małym zwycięstwem. Życzę każdemu takiego przebiegu historii i pożegnania się z kilogramami.


Artykuł partnera