Czy bank udzieli kredytu przez internet?

Jeżeli potrzebujemy niedużego zastrzyku gotówki, nie musimy w tym celu koniecznie udawać się do placówki bankowej. Wszelkie formalności związane z kredytem możemy załatwić drogą internetową i bez wychodzenia z domu.

Wiadomo, że najłatwiej uzyskać pożyczki online za pośrednictwem firm udzielających pożyczek pozabankowych. Nie mają one aż tak dużych wymagań względem zdolności czy historii kredytowej pożyczkobiorcy. Nie da się jednak ukryć, że w wielu przypadkach taka pożyczka pozabankowa jest droższa w spłacie od kredytu bankowego.

Co potrzebne do uzyskania kredytu online?

Aktualnie bardzo dużo banków udziela kredytów internetowych. Większość banków preferuje udzielanie raczej nie dużych kwot rzędu 4 czy 5 tys. złotych. Znajdziemy jednak takie banki, które będą w stanie udzielić nam większego kredytu online nawet do 20 000 zł. Szanse na tak duży kredyt internetowy, będziemy mieli w takich bankach jak choćby BGŻ BNP Paribas czy Alior Bank. Oczywiście, aby uzyskać w banku taki kredyt całkowicie przez internet, będziemy musieli spełnić ze swojej strony określone wymagania. Uzyskają go osoby z bardzo dobrą zdolnością kredytową, a więc zarabiający przynajmniej średnią krajową. Nie bez znaczenia będzie również historia kredytowa osoby starającej się o uzyskanie takiego kredytu. Nie może ona posiadać opóźnień w spłacie innych kredytów w ciągu ostatnich 5 lat oraz brak innych zadłużeń, które byłyby widoczne z poziomu baz i rejestrów dłużników.

Jeśli mamy zarówno dobrą zdolność, jak i historię kredytową, bank nie powinien nam robić większych przeszkód, by udzielić nam kredyt internetowy. W zasadzie wszystkie banki udzielają pożyczki na dowód, a więc do jej uzyskania na pewno będzie nam potrzebny aktualny dowód osobisty. Nie obejdzie się również bez przedstawienia jakiegoś dokumentu, który potwierdzałby uzyskiwane przez nas dochody. Niektóre banki nadal wymagają dostarczenia zaświadczenia o dochodach, takiego tradycyjnego na papierze i podpisanego przez pracodawcę. Większość banków akceptuje jednak sam wyciąg z konta bankowego, na które wpływa nasze miesięczne wynagrodzenie. Taki dokument możemy pobrać samodzielnie w postaci pliku PDF i dostarczyć go do banku drogą elektroniczną. Może się również zdarzyć tak, że bank korzysta z nowoczesnego systemu, który sam potrafi zweryfikować naszą zdolność kredytową, po udzieleniu mu dostępu do naszego rachunku bankowego. W takiej sytuacji nie będziemy musieli robić praktycznie nic, poza zalogowaniem się na nasze konto bankowe. Ostatnim elementem niezbędnym do uzyskania kredytu przez internet będzie telefon komórkowy.

Odrzucony wniosek o kredyt przez internet

Taka sytuacja może się przytrafić każdemu z nas, a powodów tego może być naprawdę wiele. Jak wcześniej już wspomnieliśmy, nie tylko banki udzielają kredytów internetowych, a na tym polu bardzo aktywne są również firmy pożyczkowe. Choć u większości z nich koszty takich pożyczek nie prezentują się zbyt zachęcająco, to jednak zdarzają się oferty naprawdę warte uwagi i nieodstające od tego, co mają do zaoferowania nam banki. Jedną z najtańszych pożyczek internetowych znajdziemy w firmie Wonga. Umożliwia ona uzyskanie pożyczki nawet do 20 000 zł z okresem spłaty do 60 miesięcy, co na pewno zainteresuje osoby, które myślą o pożyczeniu większej gotówki. Nie mniej ciekawe propozycje pożyczki online mają również w swojej ofercie takie firmy jak Zaplo, Monedo czy Hapi Pożyczki.

Decydując się na taką pożyczkę, warto zwrócić uwagę na koszty. Niemal każda firma udzielająca tego rodzaju pożyczek, dysponuje specjalnym narzędziem, za pomocą którego możemy obliczyć sobie koszt pożyczki internetowej. Dokonamy tego za pomocą kalkulatora, po wskazaniu mu kwoty pożyczki, którą chcielibyśmy pożyczyć, oraz okresu spłaty, w jakim chcielibyśmy spłacić pożyczkę. Narzędzie obliczy nam wysokość raty miesięcznej, jak i ogólny jej koszt. Dzięki temu nie pożyczamy pieniędzy w ciemno i jeszcze przed złożeniem wniosku o pożyczkę, poznamy jej koszt.


Porady na temat bezpiecznego pożyczania pieniędzy przez internet, znajdziecie na blogu Banki24 Biznes & Finanse.