Najpopularniejsi sportowcy w Polsce

sportowcy top

Sport w Polsce od dawna odgrywał ważną rolę. Dyscypliny takie jak piłka nożna, siatkówka, piłka ręczna czy skoki narciarskie są obserwowane przez liczne grono osób. Ciężko jednak wyróżnić jedną dyscyplinę, którą uważano by za nasz sport narodowy. Dlatego wśród najpopularniejszych sportowców znajdują się osoby z różnych dyscyplin.

Trzech najpopularniejszych sportowców w kraju

Na podium tego małego rankingu stoi Robert Lewandowski, którego bez wahania można uznać jak najlepszego polskiego piłkarza. Występuje na pozycji napastnika i aktualnie gra pod barwami Bayernu Monachium. Swoją karierę zaczynał niezbyt spektakularnie. W 2005 roku trafił do rezerw Legii gdzie nie poznano od razu jego talentu. Od 2010 roku jego kariera ruszyła do przodu od momentu podpisania kontaktu z Borussią Dortmund. Legalni bukmacherzy (i nie tylko oni), obstawiają zakłady co do jego szczegółów z życia zawodowego ale również i osobistego, np. można było obstawić czy Robertowi urodzi się w 2018 r. drugie dziecko oraz czy ogoli głowę na łyso. Karierę Lewandowskiego jak i wszystkie jego mecze można śledzić na bieżąco w sieci. Mecze online z udziałem Bayernu można oglądać na wielu popularnych stronach sportowych.

Na drugim miejscu plasuje się Justyna Kowalczyk – biegaczka narciarska. Z pewnością to, że zdobyła ona wszystkie najważniejsze medale w swojej dyscyplinie zaowocowało tym, że jest uważana za jedną z najpopularniejszych polskich sportowców. Justyna wyznała, że osiągnęła wszystko o czym marzyła, jednak ze sportem się nie żegna, nadal współpracuje z trenerami i młodymi ludźmi zainteresowanymi jej ukochaną dyscypliną.

Trzecim pod względem popularności jest Robert Kubica – kierowca wyścigowy i rajdowy. Jego obiecującą karierę przerwał poważny wypadek podczas rajdu Ronde di Andora w 2011, w którym prawie stracił prawą rękę.  W 2018 powrócił do zespołu Formuły 1 i został kierowcą rezerwowym i rozwojowym zespołu Williams, natomiast w sezonie 2019 roku, po ośmiu latach przerwy wrócił na fotel wyścigowy jako kierowca brytyjskiego zespołu. Powrót do sportu stała pod wielkim znakiem zapytania, dlatego bukmacherzy licytowali się czy Robert wróci do aktywności sportowej. Polacy lubią sport, najchętniej jednak dopingują tym osobom i tym dyscyplinom, które są widoczne na arenie międzynarodowej.