Nadwozie w dobrej kondycji – jak o nie zadbać?

Stan nadwozia to nie tylko kwestia estetyki, ale nie da się ukryć, że dobrze wyglądająca karoseria po prostu cieszy oko. Jeśli jednak chodzi o kwestie praktyczne, to dzięki woskowaniu zabezpieczamy samochód przed wpływem warunków atmosferycznych, korozją i drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Ponadto, nasz lakier jest chroniony przed blaknięciem. Dodatkowo, proces mycia samochodu staje się łatwiejszy –– dzięki woskowej warstwie brud słabiej trzyma się pojazdu.

Najczęstsze pytania odnośnie woskowania samochodu

Pierwsze pytanie, które najczęściej pojawia się w naszych głowach, kiedy zastanawiamy się nad możliwością woskowania, to czy zrobić to samodzielnie, czy udać się do myjni. Jeżeli nie mamy czasu i zależy nam na chwilowym odświeżeniu wyglądu samochodu, to większość automatycznych myjni oferuje możliwość nałożenia wosku. Jest to jednak dużo mniej skuteczne, niż w przypadku ręcznego woskowania. Jeśli więc mamy chwilę, to możemy samodzielnie zająć się woskowaniem naszego samochodu.

Kolejna wątpliwość może dotyczyć rodzaju wosku. Lepiej wybrać produkt syntetyczny, czy naturalny? Na to pytanie nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi, bowiem wszystko zależy od aktualnej pory roku i naszych preferencji. Jeśli jednak zdecydujesz się na samodzielne woskowanie samochodu, warto abyś odwiedził iParts.pl, czyli sklep, w którym znajdziesz różne produkty pozwalające na zabezpieczenie karoserii. W przypadku wosków naturalnych uzyskamy doskonałą ochronę, a także efekt “odświeżenia” koloru lakieru. Dodatkowo, produkty oparte na substancjach naturalnych są bardziej odporne na wilgoć. Warto jednak mieć świadomość, że nakładanie produktów zawierających naturalne woski jest stosunkowo trudne. Choć efekt wizualny, jaki można dzięki nim uzyskać jest wart zachodu. Woski naturalne idealnie sprawdzą się głównie latem.

W przypadku produktów syntetycznych (albo hybrydowych), możemy liczyć na znalezienie wosków o różnorodnych zastosowaniach. Istnieją produkty pozwalające na zniwelowanie drobnych rys, doskonałe rozprowadzanie po nich wody, a także takie, które mają za zadanie zadbać o czystość naszego samochodu, poprzez zabezpieczanie go przed kurzem i brudem.

Kiedy będziemy woskować samochód, warto mu się dokładnie przyjrzeć. Może coś wymaga naprawy lub wymiany? Na https://www.iparts.pl/auto/ znajdziemy szeroki wybór różnorodnych części, dedykowanych różnym markom samochodów. Korzystając z oferty tego sklepu możemy kupić nowe opony, wycieraczki, żarówki, a także wiele innych części, które pozwolą nam zadbać o stan techniczny oraz wizualny naszego pojazdu.