Kiedy CV jest atrakcyjne dla pracodawcy?

tworzenie cv

Poszukiwanie wymarzonej pracy zdecydowanie nie jest łatwym zadaniem. Niestety wzorowo zaliczone studia nie dają gwarancji otrzymania pracy w wyuczonym fachu. Wstępnej selekcji kandydatów dokonuje się zazwyczaj za pośrednictwem dostarczanych do firm CV. Co należy zrobić, aby akurat nasze zgłoszenie zostało zauważone? Jak skonstruować CV i co najlepiej w nim zawrzeć?

 

Jak powinna wyglądać graficzna oprawa CV?

Do zrobienia dobrego pierwszego wrażenia na potencjalnym pracodawcy, mamy zaledwie kilka sekund. Dobrze więc, aby dokument dostarczony do rekrutera miał ciekawą, schludną i profesjonalną oprawę graficzną. CV napisane chaotycznie, bez wyróżnienia poszczególnych elementów tekstu czy informacji, nie sprawią dobrego wrażenia. Najlepiej skorzystać ze specjalnych programów czy portali, które w interesujący sposób wyeksponują zamieszczone w dokumencie informacje. Równie istotne jest zdjęcie dodane do formularza. Chociaż nie ma wymogu, aby je umieszczać, z pewnością dobrze jest zobaczyć potencjalnego kandydata. Zdjęcie nie musi być wykonane w puncie fotograficznym, należy jednak pamiętać o profesjonalnej postawie podczas jego tworzenia.

Co napisać w CV?

Część informacji zawartych w CV powinna być dedykowana profesją firmy, w której ubiegamy się o stanowisko. Aplikując na stanowisko IT należy zawrzeć wszelkie informacje, które wydają się istotne do wykonywania obowiązków na tym stanowisku, czyli znajomość wszystkich programów czy języków obcych potrzebnych do ich obsługi. Nie marnujmy miejsca na dokumencie i czasu rekrutera na bezużyteczne informacje. Pozostając na powyższym przykładzie zawodu, potencjalnemu pracodawcy nie przyda się informacja o kulinarnym hobby kandydata.

Języki obce zawarte w CV

Niemal każda profesja wymaga teraz znajomości języków obcych, szczególnie angielskiego. Zawierając informację o znajomości języków, należy zapisać poziom ich znajomości. Powinno się zapisywać faktyczny jego stan, ponieważ może być to zweryfikowane podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Jeśli znajomość angielskiego nie jest zadowalająca, warto wzbogacić swoją wiedzę i CV, wybierając się na kurs angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/.