Kurtki damskie pikowane — z kapturem czy bez? Poradnik zakupowy

wybór

Ciepłe kurtki pikowane damskie dawno już przestały być odzieżą typowo sportową. Można znaleźć modele klasyczne, eleganckie, dłuższe oraz krótsze, z kapturem i bez. Wybór kolorów, materiałów wykończenia oraz ocieplających jest również szeroki. Na co warto się zdecydować? Co sprawdzi się lepiej, kurtka pikowana damska bez kaptura czy jednak wyposażona w ten element?

Krótkie kurtki pikowane damskie na okres przejściowy

Pikowania o urozmaiconym kształcie pojawiają się w kurtkach o różnych długościach. Krótkie kurtki pikowane damskie to modele najczęściej lżejsze, na okres przejściowy. Mimo zwykle sporej grubości ich krój może dodać sylwetce lekkości. W wielu przypadkach będzie to kurtka pikowana damska bez kaptura, dobrze dopasowana.

 

Kurtka damska pikowana

 

Alternatywą jest także cienki, chowany w kołnierzu kaptur, zwykle występujący w modelach sportowych. Jeżeli krótkie kurtki pikowane damskie są typowo zimowe, grubsze, mogą mieć duży, również ocieplany kaptur. Można zdecydować się na model ze zdobieniem ze sztucznego futerka.

Wygodne płaszczyki, czyli kurtki pikowane damskie długie

Gdy wybór pada na kurtki pikowane damskie długie, kaptur jest dość często uwzględniany. Te modele kurtek przeważnie uwzględniają dość duży, ocieplany kaptur, niejednokrotnie wykończony ozdobnymi elementami. Równoważy on długość i ogólną wielkość kurtki. Można jednak spotkać nowoczesne kurtki pikowane damskie długie bez kaptura.

Zwykle to modele bardziej dopasowane, ze stójką. Mogą mieć również ozdobne wykończenie w górnej części, uniemożliwiające zastosowanie klasycznego kaptura. Dobór kolorystyki damskich kurtek pikowanych może być niemalże dowolny. Na czasie są zarówno neutralne barwy, jak i żywsza kolorystyka.

Kurtka pikowana damska bez kaptura — zalety rozwiązania

Co decyduje o coraz częstszym wyborze damskich kurtek pikowanych bez kaptura? To przede wszystkim:

  • lekka forma,
  • możliwość wyboru modelu z ciekawym kołnierzem,
  • modny krój,
  • niższa waga.

Wiele osób decyduje się na zakup takiego modelu przede wszystkim dlatego, że nie używa kaptura. Kurtka pikowana damska bez kaptura jest zwykle bardziej elegancka i formalna niż model wyposażony w tę część.

A może praktyczny odpinany kaptur?

Wspomnianą już alternatywą dla kobiet, które nie mogą się zdecydować, będą kurtki pikowane damskie z kapturem odpinanym. Warto jednak zwrócić uwagę, by suwak czy guziki po odpięciu kaptura były kryte. Poprawi to estetykę kurtki. Jest to jednak rozwiązanie będące kompromisem. Krój kurtki z odpinanym kapturem będzie dość charakterystyczny, ma też pewne ograniczenia w stosunku do innych rozwiązań. Efektowne kołnierze czy duże, oversize’owe kaptury nie są w nim zwykle możliwe.

Długie czy krótkie kurtki pikowane damskie są modnym i wygodnym rozwiązaniem na chłodniejsze miesiące. Bez względu na to, czy zdecyduje się na kurtkę pikowaną damską bez kaptura, czy też na wersję z odpinanym elementem albo całkowicie go pozbawioną, ten element garderoby powinien się sprawdzić doskonale. Kurtki pikowane damskie długie oraz krótkie to modowe must have już od kilku sezonów. Więcej o zakupie pikowanej kurtki damskiej przeczytasz na: https://www.papilot.pl/moda/trendy/56606/lato-to-dobry-czas-na-zakup-kurtki-damskiej.