Jak wyglądają badania na broń?

badania na bron

Broń palna to nie zabawka. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem nie każdy może stać się jej posiadaczem. Chcąc zaliczać się do takiego grona, trzeba najpierw poddać się odpowiednim procedurom, w tym badaniom oraz określić, jaki jest cel posiadania broni. Jedną z kwestii, jakimi trzeba się zająć, jest wykonanie obowiązkowych badań. Gdzie można je przeprowadzić i jak wygląda ich przebieg?

Jakie badania należy wykonać i do jakich specjalistów się udać?

Pierwszy krok to wizyta u lekarza rodzinnego i rozmowa o celach tejże wizyty. Musisz zaznaczyć, że chcesz ubiegać się o pozwolenie na broń. W pierwszej kolejności lekarz przeprowadzi ogólny wywiad, zapyta także o obecny stan zdrowia. Następnie skieruje cię na badania na broń w Jeleniej Górze lub w innym mieście, by mieć możliwość oceny twojego zdrowia psychicznego, wzroku, słuchu, umiejętności utrzymania równowagi, które wiążą się z koniecznością upewnienia się, że twój układ nerwowy działa całkowicie sprawnie. Będziesz musiał odwiedzić także psychiatrę. U psychologa zostanie określony twój stan emocjonalny, dojrzałość twojej osobowości i sposoby radzenia sobie z trudnymi życiowymi sytuacjami. Pamiętaj o tym, że badania mają charakter okresowy i istnieje obowiązek ich powtarzania co pięć lat.

Jak przebiegają badania okulistyczne?

Wyglądają one podobnie jak badania kierowców w Jeleniej Górze. Trzeba jednak mieć na uwadze, że w przypadku wykrycia wad wzroku lekarz może skierować cię na wykonanie dodatkowych, specjalistycznych badań. Liczy się nie tyle ostrość widzenia, ale także ewentualne sposoby korekcji wady. Bierze się ponadto pod uwagę pole widzenia oraz fakt, czy dana osoba nie jest być może daltonistą i ma problemy z rozróżnianiem kolorów. Od czego zależy, czy uzyskasz pozwolenie na posiadanie broni i jej zakup? Chociażby od celów jej posiadania. W zależności od tego, jaki jest powód i osobiste pobudki, będzie brany pod uwagę twój stan zdrowia i zostanie wydana decyzja, czy możesz przejść do kolejnych etapów proceduralnych w staraniu się o pozwolenie na broń.