Maski na bal karnawałowy – jak znaleźć odpowiednią?

maska karnawalowa

Jak się bawić, to na całego! Bal maskowy to sposób na to, by na kilka godzin nie tylko ukryć swoją twarz, ale nawet zmienić osobowość. Można na kilka godzin wcielić się w postać, która inspiruje lub stanowi niedościgły ideał. Jeśli karnawałowa idea przemawia do Ciebie i chciałbyś wziąć udział w balu maskowym, już teraz wybierz dla siebie najbardziej pasujące przebranie. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak znaleźć dla siebie odpowiednią maskę. 

Maski karnawałowe dla dzieci i dorosłych

Dzieci i dorośli mają nieco odmienne podejście do przebierania się i zakładania masek. Najmłodsi nie ograniczają się i bardzo często przeistaczają w postacie, które czasem nawet trudno ogarnąć wyobraźnią. Dorośli przebierają się w sposób znacznie bardziej stonowany i maski, które wybierają, nie zawsze mają za zadanie wykreowanie nowej postaci. Często chodzi tylko o ukrycie własnej tożsamości.

Najczęściej maski na bal karnawałowy wykonane są z gumy i różnych elementów plastikowych. Wysoka elastyczność całości pozwala na odwzorowywanie ruchów mimicznych, dzięki czemu maska zachowuje się do pewnego stopnia tak, jak zachowywałaby się w ten sposób zmieniona twarz. Dobrze wymierzone i właściwie wykonane wycięcia na oczy, nos i usta sprawiają, że korzystanie z masek jest wygodne i można w nich uczestniczyć w różnych zabawach, które zwykle często są organizowane w trakcie balów karnawałowych.

Minimalistyczne maski weneckie czy całkowita zmiana w inną postać

Maski na bale karnawałowe nie są nowością. Znane były już w czasach starożytnych, choć wtedy służyły głównie jako rekwizyty teatralne, dzięki czemu aktorzy mogli dokładniej wcielać się w odgrywaną postać. Jako elementy zabawowe zaczęły być traktowane w średniowieczu.

Jeśli szukasz ciekawych propozycji i chciałbyś móc przebierać w możliwie szerokiej ofercie, sprawdź, co ma do zaoferowania firma All4Party. Jak łatwo wywnioskować z nazwy firmy, ludzie, z którymi się skontaktujesz, znają się na dobrej zabawie i wiedzą, jak przygotować dobrą imprezę. Skorzystaj z ich pomocy, aby zadziwić swoich gości już podczas najbliższego karnawału.