Internet mobilny w Europie – podsumowanie IV kwartału 2017

Internet mobilny w Europie - podsumowanie IV kwartału 2017

Na łamach portalu RFBenchmark.pl opublikowano raport dotyczący jakości i szybkości Internetu mobilnego w Europie w IV kwartale 2017 roku.

Austria, Chorwacja i Francja to kraje, które przewodzą stawce w kategorii średniej szybkości pobierania danych. Mieszkańcy tych państw mogą cieszyć się najszybszym Internetem mobilnym w Europie podczas ostatnich miesięcy 2017 roku.

W Austrii wynik wyniósł 21,6 Mb/s, ale pierwsze miejsce w europejskim rankingu RFBenchmark przypadło Chorwacji za szybkość wynoszącą 22,4 Mb/s. Na ostatnim miejscu podium znalazła się Francja. Nad Loarą średnia prędkość ściągania plików wynosiła 20,4 Mb/s.

Z wyników dotyczących średniej prędkości wysyłania danych zadowoleni mogą być mieszkańcy Austrii (11,7 Mb/s). Za nimi w rankingu znalazły się Holandia(11,0 Mb/s)  i Gruzja (10,02 Mb/s).

W kategorii wartości ping (im niższa wartość, tym lepiej) pierwsze miejsce niezmiennie zajmuje Estonia z wynikiem (28 ms).

Które z państw wypadają najsłabiej na tle innych europejskich krajów? Najmniej powodów do zadowolenia mają mieszkańcy Ukrainy. Nasz wschodni sąsiad wypada najsłabiej w każdej z 3 mierzonych przez RFBenchmark kategorii. Z pobieraniem danych nie radzi sobie zbyt dobrze Białoruś i Irlandia. Wartość ping jest bardzo wysoka w Rumunii i Rosji.