Gwiazdy Hollywood wystawią kreacje ze Złotych Globów na eBay

Gwiazdy Hollywood wystawią kreacje ze Złotych Globów na eBay

Od piątku 19 stycznia do 26 stycznia do 18:00 czasu polskiego Internauci mogą wejść na stronę ebay.com/timesup i licytować kultowe kreacje z czerwonego dywanu, prezentowane przez takie gwiazdy, jak Reese Witherspoon, Meryl Streep, Elisabeth Moss, Tracee Ellis Ross, Emma Watson i Jude Law podczas tegorocznych Złotych Globów. Możliwość taką zawdzięczamy hojności darczyńców, do grona których zaliczają się takie sławy, jak Armani, Chanel, Dior, Gucci, Marc Jacobs czy Versace.

Inicjatywa została stworzona przez Condé Nast, właściciela tytułów takich jak Vogue, Vanity Fair czy Glamour, we współpracy z eBay i funduszem TIME’S UP. Celem jest zebranie pieniędzy w imieniu funduszu obrony prawnej TIME’S UP poprzez licytację czarnych sukni i smokingów nominowanych artystów, prezenterów i gości, które założyli podczas 75. ceremonii wręczenia Złotych Globów. Całość zgromadzonych pieniędzy z aukcji zasili konto funduszu obrony prawnej TIME’S UP, który pomaga osobom napastowanym seksualnie w pracy pokryć koszty pomocy prawnej oraz pomocy w zakresie public relations.

Czarne suknie i smokingi podarowane przez projektantów symbolizują solidarność z ofiarami napastowania seksualnego oraz przemocy. Zostały założone podczas gali Złotych Globów 2018, aby zwrócić uwagę na problem bezpieczeństwa i równości w miejscu pracy.

Jesteśmy zachwyceni, że aktorzy i inni przedstawiciele branży rozrywkowej tym wyjątkowym gestem chcą położyć kres pladze molestowania seksualnego w pracypowiedziała Fatima Goss Graves, prezes i dyrektor generalny National Women’s Law Center, organizacji zarządzającej funduszem TIME’S UP Legal Defense Fund. – Z każda podjętą inicjatywą zachęcali coraz więcej prawników do dołączenia do zespołu TIME’S UP Legal Defense Fund oraz inne osoby do udzielenia wsparcia tej inicjatywiedodaje.

Poszanowanie, ochrona i promowanie różnorodności to kluczowa wartość w kulturze eBay, tak jako pracodawcy, jak i jednej z wiodących platform handlowych na świeciepowiedział Devin Wenig, prezes i dyrektor generalny eBay.Jako firma wspierająca równość płac obu płci i dążąca do eliminacji wszelkich obraźliwych i krzywdzących zachowań w miejscu pracy, z dumą wspieramy akcję TIME’S UP dodaje.

Trzy z przekazanych kreacji będą dostępne w ramach loterii, podczas której użytkownicy będą mogli przekazać darowiznę w wysokości 25 dolarów na rzecz TIME’S UP Legal Defense Fund i tym samym zyskać możliwość wylosowania wybranej sukni. Projektanci tych kreacji to Stella McCartney, Diane von Furstenberg oraz Rosie Assoulin, a ich suknie podczas ceremonii wręczenia Złotych Globów założyły odpowiednio Claire Foy, Madeline Brewer oraz Mandy Moore.

PROJEKTANCI I ZNANE OSOBY, KTÓRE PRZEKAZAŁY KREACJE NA AUKCJĘ

Armani – Laura Dern

Balenciaga  – Salma Hayek Pinault

Brandon Maxwell – Viola Davis

Brioni – Hugh Jackman

Calvin Klein – Sarah Paulson

Chanel Haute Couture – Caitriona Balfe

Chloe – Isabelle Huppert

Diane von Furstenberg – Madeline Brewer

Dior  – Michelle Pfeiffer i Elisabeth Moss

Dolce & Gabbana – Sarah Jessica Parker

Givenchy – Nicole Kidman

Gucci – Dakota Johnson, Margot Robbie i Daniel Kaluuya

Louis Vuitton – Alicia Vikander, Michelle Williams i Emma Stone

Marc Jacobs – Tracee Ellis Ross

Monse – Maggie Gyllenhaal

Prabal Gurung – Issa Rae i Kerry Washington

Prada – Diane Kruger

Oscar de la Renta – Greta Gerwig

Ralph Lauren – Shailene Woodley

Ralph & Russo – Penelope Cruz

Ronald Van Den Kemp – Emma Watson

Rosie Assoulin – Mandy Moore

Saint Laurent – Jude Law i Zoe Kravitz

Stella McCartney – Claire Foy

Tom Ford – Gal Gadot i Neil Patrick Harris

Valentino – Seth Meyers, Kate Hudson i Lily James

Vera Wang – Meryl Streep

Versace – Saorise Ronan

Zac Posen – Reese Witherspoon

O TIME’S UP:  Za inicjatywą stoją aktorzy i inni przedstawiciele branży rozrywkowej, prawnicy Tina Tchen i Roberta Kaplan oraz wybitni specjaliści z branży PR. Kobiety z Hollywood podjęły ważny temat, mówiąc o ich własnych doświadczeniach z molestowaniem seksualnym i przemocą. Były głęboko poruszone ogromem wsparcia i wyrazów solidarności ze strony kobiet ze wszystkich branż. Zainspirowało ich to do stworzenia funduszu, który będzie wspierać ofiary molestowania seksualnego i retorsji we wszystkich branżach, a szczególnie poszkodowanych o najniższych zarobkach.  Po raz pierwszy w historii utworzono organizację, która jest zarówno inkluzywna, jak i skuteczna w swych działaniach.