Idealne szorty dla Ciebie

szorty meskie

W okresie letnim najlepszym rozwiązaniem dla mężczyzn będzie założenie krótkich spodni. Niektórzy uważają, że szorty są jedynie dla dzieci, jest to jednak nieprawda. Obecnie każdy chłopak może znaleźć idealne, stylowe spodnie dla siebie.

Jakie krótkie spodnie wybrać?

Szorty męskie powinny być wygodne i zapewniać swobodę ruchów. Nie mogą być jednak zbyt luźne, zaburzają wtedy wygląd sylwetki. Szczególnie powinny unikać ich osoby z masywnym tułowiem i bardzo szczupłymi nogami. Krótkie spodenki nie mogą być zbyt krótkie, wyglądają wtedy w stylizacjach dziecinnie.
Krótsze spodnie sprawiają, że mężczyzna wygląda na wyższego, dopasowane spodnie natomiast najlepiej będą prezentować się na drobniejszych i szczupłych osobach. Dopasowane nogawki będą również niezwykle wyglądać na masywnych nogach, ponieważ równocześnie podkreślą naszą rzeźbę i spowodują, że będziemy sprawiać wrażenie mniejszych.

Wysoki mężczyzna zazwyczaj dobrze wygląda w szortach przed kolano, jednak powinien sprawdzić, czy jego proporcje nie są przez nie zaburzone. Mężczyźni, którzy są niskiego wzrostu nie będą dobrze prezentować się w spodenkach z nogawkami w długości za kolano.

Kiedy nie wypada nosić krótkich szortów?

Szorty męskie  sprawdzą się w towarzystwie przyjaciół i rodziny. Podczas letnich spotkań lub grilla, czy również podczas uprawiania sportu. Są odpowiednie, gdy wiemy, że spotkanie jest dla rozrywki i widzimy się tylko ze znajomymi.
Absolutnie nie wypada założyć nam szortów na spotkanie biznesowe lub związane z wydarzeniami oficjalnymi, takimi jak wesele. Takie sytuacje wymagają oficjalnego stroju, by wyrazić szacunek do drugiej osoby.
Rodzaje szortów
• Krótkie spodenki męskie jeansowe – najlepiej prezentują się te, które nie mają dziur i przetarć. Lekko dopasowane o prostym kroju szorty idealnie sprawdzą się w większości stylizacji.
• Krótkie spodenki dresowe – nadają się głównie jako strój sportowy, jednak coraz częściej łączone są z koszulkami polo oraz koszulami z długimi rękawami.
• Krótkie spodenki męskie plażowe – nadają się zarówno do kąpieli w wodzie, jak i do spacerowania po plaży.
• Krótkie spodenki męskie bojówki – są to jedne z najbardziej komfortowych i luźnych szortów męskich.
• Krótkie spodenki męskie sportowe – wykonane są z materiałów, które nie wchłaniają nieprzyjemnych zapachów i szybko wysychają, dlatego świetnie sprawdzą się na siłowni oraz sportów plenerowych.
• Bermudy męskie – są często w intensywnych kolorach oraz występują na nich odważne wzory; nawiązania żeglarskie, motywy roślinne.

Podsumowanie

W obecnych czasach chyba każdy z nas ma w swojej szafie szorty, kiedyś budziły one wiele kontrowersji, a dziś nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Istnieje wiele rodzajów szortów męskich, każdy znajdzie odpowiednie dla siebie. Przy wyborze pamiętajmy o odpowiednim dobraniu ich do naszej sylwetki. Pamiętajmy, że nie wszędzie wypada nam założyć krótkie spodenki. Na plaży i podczas uprawiania sportu są jak najbardziej wskazane, jednak na spotkaniu biznesowym bezwzględnie zakazane.