Czym są woreczki nikotynowe? Rodzaje, zalety, stosowanie

Woreczki nikotynowe co to

Papierosy i e-papierosy mają kolejnego konkurenta – to woreczki z nikotyną, które przeznaczone są do dyskretnego stosowania w jamie ustnej. Co warto wiedzieć na temat nowości na rynku, czyli woreczków nikotynowych? Przyglądamy się bliżej temu produktowi!

Czym są woreczki nikotynowe?

Pod pojęciem jak woreczki nikotynowe znajdują się wyroby z nikotyną, które mają postać małych, dyskretnych woreczków. Zawierają one włókna roślinne i nasączone są nikotyną oraz substancjami zapachowymi i smakowymi.

Woreczki z nikotyną są oferowane jako alternatywa dla innych środków zawierających tę substancję – papierosów, e-papierosów. Ze względu na swoją formę są bardzo łatwe w stosowaniu i dodatkowo nie zawierają szkodliwych substancji przyczyniających się do dolegliwości układu oddechowego.

Woreczki nikotynowe – rodzaje

Woreczki z nikotyną są oferowane w różnych wariantach do wyboru. Można podzielić je na wiele typów pod kątem ich intensywności – zawartości nikotyny, a także smaku.

Wśród popularnych woreczków nikotynowych znajdują się te o smaku i zapachu orzeźwiającej mięty, owoców cytrusowych, woreczki o smaku coli, jabłek, kawy czy konopi. Producenci oferują je w wielu wariantach, dlatego można dopasować je do swojego gustu.

Zalety woreczków nikotynowych:

  • nie zawierają w składzie tytoniu
  • nie powodują powstawania przebarwień zębów
  • są dyskretne w stosowaniu
  • można używać ich w każdym miejscu
  • dostępne są w różnych smakach, mocach do wyboru
  • nie wytwarzają szkodliwych substancji smolistych

Jak używać woreczków nikotynowych?

Stosowanie woreczków nikotynowych jest bardzo proste. Są one przeznaczone do umieszczenia pod górną wagą – po zetknięciu się ze śliną i ciepłem zaczynają emitować znajdującą się w niej nikotynę. Można wtedy poczuć delikatne uczucie mrowienia.

Woreczek nikotynowy można przetrzymywać w ustach do około 30 minut. Po tym czasie należy wyjąć go z ust. Zużyte woreczki można umieszczać w opakowaniach – przeznaczona na nie oddzielna przegródka pozwala na ich łatwe przechowanie do czasu, gdy można wyrzucić je do kosza.

Woreczki nikotynowe – gdzie można je kupić?

Wyroby jak woreczki nikotynowe 77 są aktualnie sprzedawane przez wiele sklepów. Można kupić je głównie w sklepach prowadzących sprzedaż artykułów nikotynowych, tytoniowych. Także są one dostępne w wybranych sklepach internetowych – woreczki nikotynowe można zakupić wtedy z wygodną dostawą do domu.

Cena za opakowanie woreczków nikotynowych wynosi od około 16 złotych do 25 złotych. W opakowaniu najczęściej znajdują się 24 sztuki woreczków.