Głazy ogrodowe – czym kierować się przy ich wyborze?

kamienie ogrodowe

W sklepach znaleźć możemy wiele rodzajów różnych kamieni. Mają one odmienną strukturę, a także różny kształt i kolor. Specyficznym elementem dekoracji ogrodu mogą być głazy ogrodowe. Dlaczego warto mieć je w swoim ogrodzie i czym kierować się przy ich wyborze? Podpowiadamy.

Głazy ogrodowe – dlaczego warto posiadać je w ogrodzie?

Kamień to surowiec, którego możemy użyć w swoim ogrodzie na wiele różnych sposobów. Może on pełnić zarówno funkcje dekoracyjne jak i praktyczne. Wśród praktycznych zastosowań kamienia możemy wymienić między innymi ścieżki, podstawki pod donice lub nawet ogrodzenia. Kamień pełnić może również funkcje dekoracyjne jako np. element skalniaków. Wśród dekoracji wymienić możemy również głazy ogrodowe.

Jest to rodzaj kamieni, których zadaniem jest być aranżacją ogrodu. Są to na ogół duże bryły wykuwane ze skały, co sprawia, że każdy z nich posiada swój indywidualny i niepowtarzalny kształt. W naszych ogrodzie mogą być one wykorzystane w różny sposób. Wybór głazów ogrodowych znaleźć można wyszukując w Google frazę głazy ogrodowe we Wrocławiu. Czym kierować się przy ich wyborze?

Czym kierować się przy wyborze głazów ogrodowych?

Głównym kryterium wyboru głazów ogrodowych powinno być ich przeznaczenie. Tego typu kamienie posiadają różny kształt, wielkość oraz wagę. Należy zwrócić na to szczególną uwagę, zwłaszcza w sytuacji, w której planujemy ogród w konkretnym stylu. W takim wypadku kształt i rozmieszczenie kamieni musi być ściśle związane z założeniami danej aranżacji.

Dużej wielkości głazy wykorzystać można w bardzo różny sposób. Znakomicie sprawdzą się one, jeżeli planujemy nadać naszemu ogrodowi bardziej naturalnego, dzikiego charakteru. Ustawienie na środku trawnika różnej wielkości kamieni sprawi, że możemy poczuć się jak na łące. Duże kamienie mogą także pełnić funkcję ochrony przed słońcem naszego miejsca do wypoczynku. Zainteresowanym zakupem głazów ogrodowych polecamy sprawdzić w Google hasło Tomzet – kamień naturalny w domu i ogrodzie.