Gdzie przechowywać wiszące fotele ogrodowe zimą? Poznaj sprawdzone sposoby

wiszacy fotel

Od kilku sezonów fotele ogrodowe cieszą się coraz większą popularnością. Dzieje się tak ze względu na ich wyjątkowy, ponadczasowy design, niezwykły komfort siedzenia, który pomimo dużej powierzchni siedziska potrzebuje niewiele miejsca, żeby go postawić. Dodając do tego możliwość zakupu fotela w atrakcyjnej cenie, nie trzeba nikogo zachęcać. Problem pojawia się jednak zimą. Gdzie przechować fotele ogrodowe wiszące, kiedy nie można z nich korzystać na dworze?

Fotel wiszący ogrodowy cena

W sezonie późnowiosennym, letnim oraz wczesną jesienią wykorzystujemy ogrodowe fotele wiszące na świeżym powietrzu, w wielu przypadkach także przez mieszkańców budynków mieszkalnych wielorodzinnych – na balkonach.

W sytuacji osób, które dysponują dużym domem, ogrodem, a wtedy przeważnie i domkami ogrodnika, czy innymi pomieszczeniami gospodarczymi, nie ma problemu z przechowaniem foteli poza sezonem, inaczej z zamieszkującymi apartamenty, mieszkania, te osoby mogą mieć problem z ich przechowywaniem podczas zimy.

Fotele ogrodowe wiszące zachęcają do użytku wysokim komfortem, ale także i relatywnie niewysoką ceną, warto więc sprawdzić dostępne możliwości, które pozwolą na wygodne przechowywanie fotela poza sezonem.

Kosz ogrodowy wiszący czy można go zostawić na dworze?

Fotele tego typu wykonane są najczęściej z technorattanu. Jest to materiał dość odporny na czynniki zewnętrzne takie jak deszcz, wiatr, czy promienie słoneczne. Jednak pozostawienie go na dworze bez zabezpieczenia cały rok może znacząco obniżyć jego żywotność.

Zimą warunki zewnętrze bywają ekstremalne, co może przyczynić się do mechanicznych uszczerbków fotela (pisał o tym m.in. serwis Wroclife.pl). Jeżeli więc mebel z założenia ma stać na zewnątrz, nie ma możliwości demontażu go na zimę, warto dokupić do niego dedykowany pokrowiec, który w znaczącym stopniu ochroni kosz ogrodowy wiszący przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Fotele ogrodowe wiszące jak przechować je zimą?

Osoby praktyczne, kiedy szukają mebli ogrodowych, rozważają zakup tych, które zajmują niewiele miejsca, żeby umożliwić ich bezproblemowe przechowywanie. Niestety niewielkie gabaryty mebla często wiążą się z tym, że siedzenie, czy leżenie na nich nie jest wygodne. Wisząca forma fotela zapewnia oszczędność przestrzeni, przy zapewnieniu komfortu związanego z dużym siedziskiem mebla.

Warto więc rozważyć całoroczne wykorzystanie fotela ogrodowego wiszącego. Ze względu na ciekawy, nietypowy wygląd kosz ogrodowy wiszący, może być bardzo ciekawym elementem aranżacyjnym nawet w salonie. Będzie on wspaniałym miejscem do oddania się lekturze, jako strefa telewizyjna, czy gier. Idealnie uzupełni wnętrze w stylu boho, jego wygląd nada wnętrzu lekkości, będąc oryginalną i praktyczną ozdobą całego pomieszczenia.

Kosz ogrodowy wiszący wzbogaci wygląd ogrodu, balkonu, jak i salonu, czy sypialni. Co ważne, bez względu na to, czy mamy do dyspozycji dużo, czy niewiele miejsca możemy zdecydować się na  fotele ogrodowe wiszące, które zapewniają maksimum wygody, przy minimum niezbędnego do ich postawienia miejsca. Możliwość korzystania z tego mebla przez cały rok, znacznie zwiększa jego wartość użytkową i zachęca do zakupu.