Elektryczne promienniki ciepła do ogrzewania pomieszczeń

Ogrzewanie domów promiennikami

Ogrzewanie elektryczne w ciągu ostatnich kilku lat znacząco zyskało na popularności, głównie dzięki swojej ekologii, mniejszej obsłudze niż w przypadku form tradycyjnych, a także braku emisyjności. Ciekawym rozwiązaniem do ogrzewania różnego typu wnętrz są promienniki ciepła.

Każdy, kto budował dom, halę, magazyn, posiada własny lokal użytkowy bądź innego typu obiekt mierzy się z tematem ogrzewania, który trzeba to sobie jasno przyznać jest trudny ze względu na długi sezon grzewczy w naszym kraju. Zapewnienie odpowiedniego komfortu jest kosztowne, dlatego przed wyborem sposobu ogrzewania warto rozważyć różne opcje. Ciekawą są promienniki ciepła.

Decydując się na takie, czy inne rozwiązanie warto przede wszystkim brać pod uwagę takie rzeczy, jak:

– rodzaj budynku,
– jego powierzchnię grzewczą,
– przeznaczenie obiektu,
– pożądaną temperaturę,
– koszty przygotowania instalacji i zakup urządzeń grzewczych,
– koszt montażu,
– bezawaryjność,
– sprawność ogrzewania,
– równomierność ogrzewania całej powierzchni,
– koszty ewentualnego serwisu,
– koszty całosezonowego opału,
– stopień emisyjności.

Zważając na powyższe kryteria, przy pomocy doświadczonego architekta można zaprojektować system ogrzewania, który będzie nowoczesny, bezobsługowy i skuteczny. Przykład realizacji na stronie https://www.teoterm.com.pl/

Promiennik podczerwień zasada działania

Promienniki podczerwień to nowoczesne urządzenia, które z powodzeniem można wykorzystać do ogrzewania magazynów, hal, obiektów przemysłowych i handlowo-użytkowych, restauracji, saun itd. Potencjał promienników ciepła jest bardzo duży – można je stosować w naprawdę różnorodnych miejscach, bez obaw o komfort grzania i estetykę.

Zobacz także: http://domowia.pl/jak-efektownie-ogrzewac-strefy-relaksu/

Tak zwany elektryczny promiennik podczerwieni jest urządzeniem przetwarzającym energię elektryczną w ciepło z wykorzystaniem promieniowana podczerwonego. Grzałka elektryczna, która szybko nagrzewa się do kilkuset stopni wytwarza promieniowanie podczerwone – niewidzialne dla ludzkiego oka, a będące bardzo dobrym nośnikiem ciepła.

Dla skutecznego i przede wszystkim taniego ogrzewania można zastosować promienniki podczerwień o krótkim, średnim bądź długim zasięgu. Są to tak zwane promienniki ciepła dające ściśle określony efekt promieniowania.

Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, które eliminuje w 100% tradycyjne kotłownie, nie produkuje