Sufit bez ograniczeń

Sufit bez ograniczeń

Nowa generacja sufitów ROCKFON Mono Acoustic zachwyca architektów w całej Europie. Płyty mono sprawdzają się zarówno na dużych, jak i mniejszych powierzchniach. Wszędzie tam, gdzie liczy się jednolita płaszczyzna sufitu, bez widocznych łączeń między płytami. – To doskonałe rozwiązanie do budynków usługowych, biurowych, edukacyjnych i obiektów użyteczności publicznej. Wysoka dźwiękochłonność ROCKFON Mono® Acoustic przyczynia się do znacznego obniżenia czasu pogłosu w pomieszczeniach, a przez to zwiększenia zrozumiałości mowy. Ale to nie wszystko.

– Nasze płyty pomogły stworzyć niepowtarzalny klimat w wielu prestiżowych obiektach w Polsce i zagranicą, m.in. w MMM Corones – muzeum w Dolomitach projektu Zahy Hadid i Petera Irmschera, którzy postawili na wyrafinowane krzywizny w odcieniach szarości. Wpisały się także w projekt Narodowego Centrum Słowa Pisanego, The Word w Wielkiej Brytanii, nowej siedziby duńskiej firmy farmaceutycznej Novo Nordisk oraz galerii Posnania w Poznaniu – mówi Artur Pacyna, Menedżer ds. technicznych Rockfon.  Dzięki swojej elastyczności Mono sprawdził się także na niezwykle wymagającej specjalnej łukowej konstrukcji sklepienia krzyżowo-żebrowego w toruńskim kościele przy ul. Szubińskiej, a także w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II.

Jego sekret tkwi w dopasowaniu. Architekci decydują się na ten system, ponieważ nie muszą już wybierać pomiędzy funkcjonalnością sufitów i ich niebanalnym wyglądem.

Ograniczeniem w projektowaniu sufitu jest wyłącznie fantazja

Swobodę kształtowania powierzchni zapewnia łatwy montaż systemu. Płyty akustyczne Mono przykręca się bezpośrednio do stropu lub do profili systemowej konstrukcji. Połączenia płyt wypełnia się akustyczną szpachlą Mono. Po jej wyschnięciu i wyszlifowaniu nakłada się natryskowo tynk akustyczny Mono. Tak wykonany sufit wygląda tak samo na całej powierzchni, niezależnie od tego, czy dana ściana bądź sufit są płaskie czy zakrzywione. Możliwość dowolnego kształtowania jednolitych powierzchni, połączona z cenionymi walorami sufitów dźwiękochłonnych, łatwość integracji z elementami oświetlenia, klimatyzacji i wentylacji, sprawia, że z Rockfon Mono Acoustic nie ma projektów nie do wykonania.

Dodatkowe atuty

Klasa A (αw: 0,90 – 1,00) pochłaniania dźwięku zupełnie eliminuje konieczność stosowania dodatkowych materiałów dźwiękochłonnych. – Pomieszczenia, w których zastosowano Rockfon Mono Acoustic są minimalistyczne i monolityczne. Także dzięki super białej powierzchni. Nowy tynk jest produkowany ze sproszkowanego marmuru i nie tylko nadaje powierzchni  gładką i elegancką teksturę, jest także znacznie jaśniejszy i bielszy niż w poprzednim wydaniu. Współczynnik odbicia światła 87% i współczynnik L= 94,5 gwarantuje komfortowe  warunki pracy w biurach czy szkołach – mówi Artur Pacyna. – Istnieje możliwość wykańczania tynkiem włazów inspekcyjnych, dzięki czemu sufit pozostaje jednolity, a wszelkie konserwacje i naprawy można przeprowadzać bez uszczerbku na akustyce i wyglądzie powierzchni. Jest więc to godne polecenia rozwiązanie na lata – puentuje ekspert.