Eleganckie pudełka reklamowe – co wybrać i gdzie je kupić?

gadzety

Efektowne, przyciągające uwagę, wykonane z wysokiej jakości materiałów pudełka reklamowe są w stanie skutecznie promować firmę. Kiedy warto zdecydować się na ich zamówienie? Gdzie je zakupić? Podpowiadamy!

Pudełka reklamowe – kiedy warto je zastosować?

Termin pudełek reklamowych odnosi się przede wszystkim do opakowań, które są używane w celach reklamowych, na przykład do przekazywania podarunków lub paczek PR-owych.

Są one również stosowane do pakowania wyższej jakości produktów, produktów luksusowych, które dzięki odpowiedniemu opakowaniu zyskują na prestiżu.

Wobec tego pudełka reklamowe mogą być wykorzystane w wielu sytuacjach, gdy konieczne jest eleganckie zaprezentowanie produktów.

Rodzaje pudełek reklamowych

Obecnie producenci opakowań mogą zaoferować swoim klientom różnorodne opakowania, w tym także pudełka reklamowe. Są one bardzo często produkowane na indywidualne zamówienie, aby dzięki temu mogły być dopasowane specjalnie do zastosowania.

Pudełka reklamowe wykonuje się najczęściej z usztywnianego kartonu, który powoduje, że są nie tylko efektowne, ale także skutecznie chronią swoją zawartość. Karton najczęściej jest oklejany różnymi typami folii – matowych, błyszczących, a także wykańczany nadrukami. Dostępne są także opakowania eko z szarej tektury.

Pod kątem sposobu zamykania wyróżnia się między innymi pudełko na magnes, pudełko wiązane za pomocą wstążki, pudełko ze skrzydełkami pomagające w jego otwieraniu i zamykaniu.

Opakowania reklamowe mogą być także uzupełnione o wypełnienie wewnętrzne, które powoduje, że produkty są dodatkowo chronione. Stosowane są wypełnienia wykonane z różnych typów materiałów, na przykład z odpowiednio dociętego kartonu lub z pianek. Stosowane są także wypełnienia dekoracyjne, na przykład z wełny drzewnej.

Dlaczego warto kupić pudełka reklamowe?

Zamówienie pudełek reklamowych związane jest z wieloma korzyściami. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Zalety korzystania z pudełek reklamowych:

  • Budują pozytywny wizerunek firmy,
  • Podnoszą prestiż produktów,
  • Zapewniają większą satysfakcję klientom,
  • Mogą być wykonane na indywidualne zamówienie,
  • Zapewniają odpowiednią ochronę dla produktów.

Gdzie można zamówić pudełka reklamowe?

Obecnie pudełka reklamowe, w tym pudełko na magnes czy pudełko z piankowym wypełniaczem, można zamawiać bezpośrednio u producentów tego typu materiałów opakowaniowych.

Pudełka przygotowywane są na indywidualne zamówienie, dlatego też są one projektowane, a następnie produkowane według uzgodnień z kupującym je klientem.