Aquawakacje – 3 powody, dla których warto na nie postawić?

Sport jak wiadomo to zdrowie. Jest on dodatkowo bardziej przyjemny, gdy łączy się z ciekawą i atrakcyjną rozrywką, podczas której można nabyć różne, przydatne umiejętności. W cieplejsze pory roku najróżniejsze obiekty sportowe i rekreacyjne oferują ciekawe opcje spędzania czasu w aktywny sposób zarówno dla dzieci jak też i dla dorosłych. Jednym z takich przedsięwzięć są aquawakacje organizowane przez Aquapark we Wrocławiu. Jest to bardzo interesujące rozwiązanie dla dzieci w wieku 7-12 lat. Co warto wiedzieć na temat aquawakacji i dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania?

Możliwość zdobycia cennych umiejętności pływackich

Wydarzenie aquawakacje to przede wszystkim rodzaj warsztatów pływackich. Podczas trwania całego wydarzenia, grupy dzieci będące pod opieką wykwalifikowanych animatorów i instruktorów uczą się pływać od podstaw. Dla dzieci, które podstawy opanowały, przygotowane są inne zajęcia, które mają na celu doskonalenie technik pływania i eliminowanie błędów. Nauka pływania połączona jest nie tylko z zabawą, lecz także z nauką rzeczy związanych z bezpieczeństwem wodnym. Aquawakacje poza nauką pływania oferują też możliwość ubiegania się o kartę pływacką.

Doświadczona opieka i zapewnienie bezpieczeństwa i wyżywienia

Półkolonie dla dzieci Wrocław trwają 5 dni w tygodniu. Podczas tych dni, animatorzy i instruktorzy opiekują się dziećmi od godziny 8:00 do godziny 17:00. W tym przedziale czasowym organizowane są wszystkie przewidziane zajęcia i atrakcje, które dopełniają 3 przerwy na posiłki. Jedzenie jest starannie przygotowywane, a menu skomponowane jest specjalnie pod dzieci. Potrawy są zdrowe, jednocześnie idealnie wpasowujące się w dziecięce smaki.

Kolonia pozwala odciążyć nieco zapracowanych rodziców

Aquapark we Wrocławiu to dobre rozwiązanie dla rodziców, którzy mają dużo rzeczy do załatwienia, ale z racji na dzieci nie mają kiedy tego zrobić. Podczas półkolonii, rodzice mogą znaleźć nieco czasu dla siebie i jednocześnie mieć świadomość tego, że ich pociechy są w odpowiednich rękach.