Żwirek silikonowy dla kota – co musisz o nim wiedzieć?

zwirek dla kota

W sklepach dla zwierząt znajdziemy szeroki wybór żwirków dla kotów. Jednym z popularniejszych rodzajów jest żwirek silikonowy. Jakie są jego zalety? Kiedy warto po niego sięgnąć? Na te i więcej pytań znajdziecie odpowiedź w niniejszym artykule.

Żwirek silikonowy dla kota – skuteczne pochłanianie wilgoci

By zapewnić swojemu kotu odpowiednie warunki higieniczne, konieczna jest inwestycja w kuwetę oraz odpowiedniej jakości żwirek. Jego silikonowa wersja powstaje z połączenia krzemionki, wody i tlenu. Posiada ona silne właściwości absorbujące wilgoć. Żwirek silikonowy dla kota jest twardy, przezroczysty i drobny. To, co go wyróżnia na tle innych tego rodzaju produktów, to fakt pochłaniania wilgoci od środka. Zaleta ta sprawia, że żwirek silikonowy jest niezwykle wydajny. Możemy go wymieniać nawet raz na 3 tygodnie. To świetna opcja dla osób, które nie palą się do nieustannego sprzątania w kociej kuwecie. Jednak należy pamiętać, że silikon absorbuje jedynie wilgoć. Odchody kocie nadal musimy usuwać z kuwety regularnie.

Bez pyłu

Wśród pozostałych zalet silikonowego żwirku dla kota należy wyróżnić fakt braku pyłu. To duży atut, który czyni sprzątanie łatwiejszym. Silikonowe kuleczki nie są też roznoszone przez pupila po całym domu.

Lżejsze zakupy

Kolejna zaleta stosowania tego produktu to jego mniejsza waga. Żwirek silikonowy dla kota jest tak skonstruowany, że nie potrzebujemy go w tak dużej ilości, jak w przypadku innych tego rodzaju produktów. Ta wersja jest zatem bardziej kompaktowa, lżejsza i wydajniejsza. Łatwo go też przechowywać, nawet w małym mieszkaniu.

Czy żwirek silikonowy to dobre rozwiązanie dla kota?

Żwirek silikonowy dla kota posiada wiele zalet, jednak nie każdy pupil będzie tolerował takie rozwiązanie. Niektóre zwierzęta są wyczulone na fakturę produktu i nie przepadają za stawaniem na niej. Mogą nawet zaprotestować i odmówić korzystania z kuwety wypełnionej tego rodzaju żwirkiem. Radzimy też uważać z jego stosowaniem przy zupełnie małych kociętach, które mogłyby zjadać pojedyncze kuleczki, co mogłoby wywołać zatrucie.

Żwirek silikonowy dla kota stanowi najlepsze rozwiązanie dla dorosłych mruczków i jest zdecydowanym ułatwieniem pielęgnacji pupila. W sklepie dla zwierząt Wyspazwierzat.pl znajdziecie bogatą gamę dobrej jakości żwirków silikonowych dla kota. Zapraszamy do wyboru produktu najlepszego dla Waszego pupila.

Sprawdź także: Ranking suchych karm dla kota