Zgubiony klucz do samochodu. Co zrobić w takiej sytuacji?

Zgubiony klucz

Wystarczy chwila nieuwagi, aby kluczyki do samochodu przepadły jak kamień w wodę. Zgubienie kluczy do auta to wbrew pozorom poważny problem, który nie tylko skutecznie utrudnia dostanie się do wnętrza samochodu, ale także powoduje kłopoty z uruchomieniem silnika nawet po awaryjnym otwarciu pojazdu. Co gorsza, zgubiony klucz to również wysokie ryzyko kradzieży samochodu, dlatego należy działać od razu. Zatem co robić w przypadku utraty kluczyka do auta?

Zgubiony klucz do auta – zapasowy komplet

W przypadku zagubionych kluczyków do samochodu najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest sięgnięcie po zapasowy komplet z mieszkania. Sytuacja komplikuje się jednak, gdy jesteśmy w dalekiej trasie lub nie dysponujemy dodatkowym kompletem kluczy, co często ma miejsce przy zakupie samochodu z rynku wtórnego.

Utrata kluczyków do auta – awaryjne otwieranie samochodu

Jeśli dokładne przeszukanie kieszeni czy torebki nie przynosi rezultatów, nie pozostaje nam nic innego jak awaryjne otwieranie samochodu Nie warto jednak podejmować samodzielnych prób sforsowania zamka samochodowego czy wybijania szyby – podobne praktyki mogą okazać się o wiele bardziej kosztowne niż pomoc specjalisty. Uszkodzony zamek czy porysowany lakier to tylko niektóre ze skutków ubocznych towarzyszących amatorskim metodom otwierania samochodu bez kluczyka.

Zatem gdzie szukać pomocy? Pogotowie zamkowe z Gdańska to odpowiedź na wszelkie problemy ze swobodnym otwarciem zamka w samochodzie. Najlepsi ślusarze dysponują odpowiednimi umiejętnościami oraz narzędziami, dzięki którym awaryjne otwieranie samochodów przebiega niezwykle sprawnie i bez zakłóceń. Usługi ślusarskie dostępne są przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, również w święta, dzięki czemu nawet zgubienie klucza do samochodu nawet w najmniej odpowiednim momencie nie musi być źródłem ogromnego stresu.

Zgubienie kluczyków do samochodu – dorobienie kluczy

O ile dorobienie kluczy do domu czy mieszkania nie stanowi większego problemu, to zaopatrzenie się w nowy komplet kluczy do samochodu stanowi nieco bardziej skomplikowaną procedurę. W nowszych modelach aut producenci stosują coraz bardziej zaawansowane zabezpieczenia antywłamaniowe, co można uznać za wielki atut. Nowoczesne zamki samochodowe stanowią jednak nie lada problem w obliczu konieczności dorobienia nowego klucza do samochodu, który często wyposażony jest w immobilizer.

Najlepszym rozwiązaniem wydaje się wizyta w Autoryzowanym Serwisie Obsługi, gdzie zaopatrzymy się w oryginalny klucz do samochodu spełniający wymogi danego modelu samochodu. Należy jednak pamiętać, że wyrobienie nowego kluczyka w ASO może być kosztowne i czasochłonne. Warto zatem zapoznać się z ofertą zaufanych zakładów ślusarskich, które nierzadko posiadają odpowiednią technologię do wyrabiania kluczy do samochodów z immobilizerem.